Kto będzie mistrzem jesieni?

W najbliższą sobotę Rugby Club Częstochowa rozegra kolejny mecz w ramach II ligi rugby. Rugbistów czeka wyprawa do Nowego Sącza, który lideruje tabeli II ligi grupy Śląsko-Małopolskiej pozostając w tym sezonie bez porażki.


Zawodnicy Biało-Czarnych Nowy Sącz rozpoczęli tegoroczny sezon od zwycięstwa w Krakowie z Juvenią II – 19:10. Później dość łatwo uporali się z Rabą Gorce Niżne. Te wyniki, oraz atut własnego boiska stawiają rywali RCC w roli faworyta zbliżającego się meczu. Warto przypomnieć, że jeszcze kilka lat temu klub z Nowego Sącza rywalizował w rozgrywkach centralnych (aktualna I liga) i mimo, że nie osiągnął wtedy żadnych sukcesów sportowych, zdobył bez wątpienia wiele doświadczenia w starciach z silniejszymi ekipami. Dziś Biało-Czarni stanowią mieszankę doświadczonych zawodników z tamtego okresu oraz utalentowanej młodzieży, która szlify, podobnie jak kilku zawodników z Częstochowy, zdobywała występując w rozgrywkach młodzieżowych w barwach Juveni Kraków.

W obozie Częstochowian panują pozytywne nastroje. Zwycięstwo odniesione nad Juvenią wyzwoliło w zawodnikach jeszcze większą energię do pracy, czego dowodem jest wysoka jakość treningów, pomimo coraz mniej rozpieszczającej aury. Niestety, w meczu z Nowym Sączem nie wystąpi zawodnik drugiej lini młyna Patryk Bombik, który na ostatnich zajęciach doznał poważnego stłuczenia żeber. Z przyczyn rodzinnych nie zagra także Marcin Szczerba, ale akurat jego miejsce zostanie świetnie wypełnione przez wracającego do składu po kontuzji Macieja Gnycha. W składzie zajdzie także kilka innych zmian, gdyż jak tłumaczy szkoleniowiec Częstochowian, drużyna cały czas jest w fazie rozwoju i „docierania się”.

Dotychczasowe wyniki wskazują, że nadchodzący mecz wyłoni najlepszą drużyną rundy jesiennej w grupie Śląsko-Małopolskiej. Nasi zawodnicy maja co prawda jeden mecz rozegrany mniej niż rywale, ale zaległości będą starali się odrobić już 15.11 w Częstochowie (pojedynek Rabą Gorce Niżne) o ile tylko na przeszkodzie nie stanie pogoda. Jak zapewnia jednak trener Mateusz Nowak, w tej chwili zawodnicy koncentrują się tylko na meczu w Nowym Sączu, a ich celem jest drugie zwycięstwo w tym sezonie.

Biało-Czarni Nowy Sącz – Rugby Club Częstochowa
Nowy Sącz, 07.11.2009 – 13:00; sędziuje: J. Malara (Kraków)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *