Oficjalny komunikat głównego sponsora KS Raków Częstochowa.

W dniu dzisiejszym strategiczny sponsor Rakowa Częstochowa , firma ISD Polska wydała oficjalny komunikat za pośrednictwem mediów na temat bieżącej sytuacji klubu z Limanowskiego oraz sposoby poprawy zainstniałej sytuacji.


Warszawa, 19 listopada 2009

Oświadczenie

ISD Polska jako główny sponsor Klubu Raków Częstochowa wyraża ubolewanie z powodu fatalnej kondycji finansowej klubu, do której doprowadził jego właściciel – Stowarzyszenie KS Raków Częstochowa. ISD Polska od czterech lat wspierało klub finansowo, nie dysponowało jednak żadnymi narzędziami kontroli, które mogłyby powstrzymać niegospodarność władz Stowarzyszenia.

Stowarzyszenie KS Raków Częstochowa jako autonomiczna organizacja podejmuje decyzje finansowe samodzielnie i odpowiada za nie przed komisją rewizyjną oraz walnym zgromadzeniem. Żaden ze sponsorów nie ma wpływu na sposób wydawania przekazanych klubowi pieniędzy. Długi KS Raków Częstochowa w ciągu jednego roku powiększyły się czterokrotnie i na koniec roku mogą wynieść prawie milion złotych.

Ta sytuacja jest dla nas tym bardziej przykra, że od początku naszego biznesowego zaangażowania w Częstochowie aktywnie wspieramy klub piłkarski Raków Częstochowa. Od 2005 roku przeznaczamy na ten cel znaczące środki, traktując to jako jedną z form działalności na rzecz pracowników huty oraz społeczności lokalnej w Częstochowie.

Co ważne, ISD Polska nie pozostawiło klubu bez wsparcia nawet w trudnym okresie światowego kryzysu gospodarczego. Tym bardziej więc jesteśmy zaszokowani informacjami o skali zadłużenia klubu, w wyniku skrajnie nieodpowiedzialnych decyzji władz stowarzyszenia KS Raków Częstochowa.

ISD nie ponosi żadnej odpowiedzialności za katastrofalny stan finansów klubu. Oświadczamy, że zadłużenie KS Raków Częstochowa pozostaje wyłącznym problemem Stowarzyszenia i jego władz. Jednocześnie deklarujemy niezmienione finansowe wsparcie dla klubu, pod warunkiem zmiany struktury organizacyjnej na taką, która umożliwi dalsze funkcjonowanie klubu a sponsorowi kontrolę nad sposobami wykorzystania przekazywanych środków.

Zarząd ISD Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *