PlusLiga wraca do gry

Po kilkutygodniowej przerwie, spowodowanej udziałem reprezentacji Polski w Pucharze Wielkich Mistrzów, wznawiane zostają rozgrywki PlusLigi. W sobotę w ramach 7. kolejki tych rozgrywek gracze Domex Tytan AZS Częstochowa podejmować będą Jastrzębki Węgiel.


Sobotni mecz z pewnością nie zapowiada się łatwo dla gospodarzy. Wszak jastrzębianie zajmują trzecie miejsce w tabeli, a dotychczas przegrali tylko dwa razy z drużynami z górnej półki: PGE Skra Bełchatów i Asseco Resovią Rzeszów.

Z kolei częstochowianie plasują się w tej chwili na szóstej lokacie i przegrali tylko raz. Niespodziewanie jedynym jak do tej pory pogromcą „Akademików” okazał się radomski Jadar. Podopieczni Grzegorza Wagnera mają jednak jeszcze do rozegrania jeden zaległy mecz z mistrzem Polski – Skrą Bełchatów.

Pod Jasną Górę siatkarze pod wodzą Roberto Santillniego stawią się w najsilniejszym zestawieniu z Benjaminem Hardym, Pavlem Abramovem i Igorem Yudimem na czele. O sile miejscowych natomiast powinien stanowić szczególnie Bartosz Janeczek, który w tym sezonie jest najlepiej punktującym zawodnikiem zespołu. O dobry wynik na pewno będą starać także Piotr Łuka, Piotr Nowakowski czy kapitan naszej ekipy Dawid Murek.

Czy miejscowa publiczność po raz kolejny okaże się atutem „Akademików” z Częstochowy? O tym przekonamy się już w sobotę. Początek spotkania o godzinie 17:00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *