Porażka młodzieży Rakowa.

W dzisiejszym spotkaniu towarzyskim pierwsza drużyna częstochowskiego Rakowa uległa na własnym boisku czwartoligowemu KS Częstochowa .W zespole drugoligowca wystąpiła w 90% sama młodzież wsparta zawodnikami bardziej doświadczonymi takimi jak m.in.: Adrian Jeremicz , Michał Pietroń czy Bartosz Gliński . Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że cała trójka jeszcze w tym roku opuści klub z Limanowskiego.

W drużynie Rakowa Częstochowa od początku drugiej połowy na boisku pojawił się wychowanek tego klubu a w rundzie jesiennej reprezentujący barwy drugoligowego Bałtyku Gdynia , Miłosz Bielecki .

Zawodnik ten w ostatnich dniach rozwiązał za porozumieniem stron kontrakt z gdyńskim Bałtykiem i obecnie poszukuje klubu. W sobotnim spotkaniu w zespole Rakowa wystąpił dzięki uprzejmości trenera Roberta Olbińskiego . Popularny „ Bielu „ ma oferty z dwóch klubów i nie ani jedna z nich nie pochodzi z Rakowa Częstochowa. Jak zaznacza sam zawodnik Jego dalsza piłkarska przyszłość wyjaśni się do końca grudnia bieżącego roku.

Natomiast w drużynie KS-u Częstochowa w bramce gościnnie wystąpił Piotr Węzik który jest bramkarzem Rakowa i w sobotnim meczu musiał wystąpić z konieczności bowiem goście ze Stradomia przyjechali bez swoich golkiperów.

Sam mecz toczony był w szybkim tempie. Martwi jedynie porażka Rakowa, który wystąpił w składzie, który wiele na to wskazuje będzie w rundzie wiosennej sezonu 2009/2010 walczył o drugoligowe punkty.

W najbliższy czwartek 26 listopada drużyna Rakowa Częstochowa w kolejnym meczu towarzyskim na własnym stadionie zmierzy się z Victorią Częstochowa a 28 listopada w sobotę również na obiektach Rakowa dojdzie do rewanżu, bowiem podopieczni trenera Roberta Olbińskiego ponownie zmierzą się z drużyną KS-u Częstochowa.

21.11.2009, g.12:00, Częstochowa

Raków Częstochowa KS Częstochowa 1:2 , (0:2)

0:1 Baydak 29’

0:2 S.Pluta 38’ (k)

2:1 Witczyk 68’

Sędziował : Paweł Kuban ( Częstochowa). Widzów : 20.

Raków Częstochowa (I połowa): Bruś – Gerega, A. Pluta, Górecki, Łysek, Hibner ( 30’ Świerk), M. Pietroń (30’ P. Kisiel), Jeremicz, Gliński, Gajos, Adamczyk.

Raków Częstochowa (II połowa): Bruś (80’ Woszczyna)- P. Kisiel, Nogal, P. Sieradzki, Gajos, Witczyk, Bielecki, Kowalczyk, Nocuń, Świerk, Zachara.

W drugiej części gry weszli na plac gry jeszcze: Tomalski oraz Ślęzak.

Trener: Robert Olbiński.

KS Częstochowa: Węzik – Wiśniowski, Gębicz, Susek, Żurawiecki ( 76’ Łyko), Kurpios, S. Pluta (46’ Kamiński), Wilk (70’ Kudrys), Baydak, M.Kowalski, Kyzioł.

Trener: Jacek Maciński.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *