Sparingowe zwycięstwo Rakowa.

Drużyna Rakowa Częstochowa po raz pierwszy w przerwie zimowej wygrała spotkanie. W pokonanym polu podopieczni trenera Roberta Olbińskiego pokonali rywala lokalnego rywala, KS Częstochowa .

Od samego początku meczu było widać, że w sobotnim meczu kontrolnym to drużyna Rakowa będzie faworytem, bowiem do pierwszego składu wrócili po długich nieobecnościach spowodowanych różnymi przyczynami: Tomasz Laskowski , Michał Pietroń , Bartosz Gliński , Tomasz Foszmańczyk i Mateusz Zachara .

Samo spotkanie nie było porywającym widowiskiem. Przez większość czasu z boiska wiało nudą. Gospodarze mogli zwyciężyć wyżej ale w kilku sytuacjach albo zawiodła skuteczność albo na posterunku bramki przyjezdnych bardzo dobrze spisywał się Dominik Kapral .

Kolejne spotkanie towarzyskie drużyna Rakowa Częstochowa rozegra we wtorek, 1 grudnia. O godzinie 16:30 na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy Limanowskiego 83 będzie podejmowała drużynę KS Victorii Częstochowa .

28.11.2009, g.12:05, Częstochowa

Raków Częstochowa KS Częstochowa 2:1 , (1:1)

0:1 Sneka 21′

1:1 Zachara (głową) 37′

2:1 P.Nocuń 74′

Sędziował : Tomasz Adamczyk ( Częstochowa). Widzów : 30.

Raków Częstochowa (1.połowa): Laskowski – Łysek, A.Pluta, Górecki, Gajda (30′ P.Sieradzki), Hibner (30′ Wiśniewski), M.Pietroń, Gliński, T. Foszmańczyk, Gajos, Zachara.

Raków Częstochowa (2.połowa): Laskowski (70′ Woszczyna)- P.Kisiel, P. Sieradzki, Toborek, Gajda (80′ Górecki), Kowalczyk, Czerwiński, Hibner, P.Nocuń, Wiśniewski, S.Adamczyk.

Trener: Robert Olbiński.

KS Częstochowa: Kapral (86′ Nowak)- Wiśniowski (46′ Łyko), Susek, Gębicz, Żurawiecki (46′ Kamiński), Wilk, Kurpios (46′ Jagodziński), Sneka (73′ Grzyb), M.Kowalski, Kyzioł (62′ Antoniak).

Trener: Jacek Maciński.

Piłkarz meczu : Mateusz Zachara.