Spotkanie dwóch różnych piłkarskich światów

Sobotnie spotkanie bydgoskiego Zawiszy z Rakowem Częstochowa będzie pierwszym tej jesieni meczem z wiosny, bowiem drugoligowcy rozpoczynają juz rundę rewanżową.

Wszystko to dzięki przychylności aury jaka panuje za naszymi oknami. Jutrzejsze spotkanie będzie niewątpliwie meczem w którym spotkają się dwa zupełnie różne piłkarskie światy, które w tym sezonie walczą o zgoła odmienne cele i sprawy finansowo – organizacyjne oba kluby dzielą obecnie lata świetlne!

O ile w Bydgoszczy piłkarzom nie brakuje przysłowiowego „ ptasiego mleczka” o tyle w Rakowie przyszłość tego klubu stanęła pod ogromnym znakiem zapytania i dalsza egzystencja wisi dosłownie na „włosku”.

Sobotni mecz będzie także miał swój dodatkowy smaczek, bo na ławce trenerskiej w ekipie gospodarzy zasiądzie na niej częstochowianin i wychowanek Rakowa, Mariusz Kuras a po drugiej stronie barykady będzie Robert Olbiński.

Prywatnie obaj panowie darzą się sympatią, ale wiadomo, że w sporcie nie ma sentymentów i będą one jutro schowane przynajmniej na 90 minut.

Pojedynek Zawiszy z Rakowem będzie na pewno trudnym bojem dla tych drugich, ponieważ Zawisza aktualnie zajmuje drugą lokatę dającą bezpośredni awans na zaplecze ekstraklasy. Podopieczni trenera Mariusza Kurasa mają tylko dwa punkty przewagi nad drugim w tabeli GKS-em Tychy i chcąc nie stracić korzystnego miejsca muszą wygrać sobotni pojedynek.

W mieście nad Brdą jest w tym sezonie ogromna chęć wywalczenia awansu do pierwszej ligi i włodarze miasta oraz klubu robią wszystko aby to stało się faktem. Zupełnie inaczej niż jest w tej chwili pod Jasną Górą.

Raków po siedemnastu rozegranych kolejkach zajmuje jedenastą lokatę i mimo, iż to Zawisza jest w jutrzejszym meczu faworytem do zainkasowania trzech oczek to częstochowianie zapowiadają walkę do samego końca. Co ciekawe w tym sezonie, drużyna popularnego ” Mario” jeszcze nie zaznała goryczy porażki na własnym stadionie.

Drużyna Rakowa Częstochowa w jutrzejszym spotkaniu wystąpi najprawdopodobniej w najsilniejszym składzie. Do składu powracają wszyscy gracze, którzy ostatnio albo byli kontuzjowani albo pauzowali za nadmiar żółtych kartek.

Spotkanie 18. kolejki II ligi pomiędzy WKS Zawiszą Bydgoszcz i Rakowem Częstochowa zostanie rozegrane w sobotę, 7 listopada o godzinie 17:00 w Kompleksie Sportowym im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy przy ulicy Gdańskiej 163 .

Stadion ma pojemność 22.500 miejsc i wszystkie są siedzące. Posiada także oświetlenie płyty głównej boiska o natężeniu 1600 luksów.

Bilety na mecze Zawiszy Bydgoszcz są w następujących cenach:

– bilet ulgowy – 5 zł (kobiety)
– bilet normalny – 10 zł

Bezpośrednią relację ze spotkania Zawiszy Bydgoszcz z Rakowem Częstochowa przeprowadzi Częstochowski Portal Sportowy . Pierwszy meldunek ze stadionu w Bydgoszczy planowany jest na godzinę 16:30 . Bardzo gorąco zapraszamy do śledzenia Relacji Live!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *