Politechnika górą w meczu na szczycie

Mustaf przez cały mecz gonił Akademików, ale nie zdołałprzechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Osamotniony Michał Skalik to zbyt mało, by wygrywać na szczycie.

W meczu drugiej i trzeciej drużyny Okręgowej Ligi Koszykówki zwycięstwo przypadło akademikom z Polibudy. Mustaf prowadził tylko raz na początku spotkania po „trójce” Skalika. W 6 minucie I kwarty goście prowadzili już 11-3 i do końca meczu kontrolowali przebieg gry. Jeszcze w 5 minucie II kwarty „Śliniaki” doprowadziły do remisu 26-26, ale mimo ambitnej pogoni za rywalem nie zdołali przeważyć szali na swoją stronę. N

ie pomogła dobra dyspozycja strzelecka „Skały”, gdyż nie miał on zbyt dużego wsparcia w kolegach z drużyny. Na uwagę zasługuje udany debiut w barwach Mustafa Michała Dąbrowskiego, zawodnika trenującego w II-ligowym AZS Politechnika. Popularny „Zombi”, syn znanego byłego koszykarza m.in. Siarki Tarnobrzeg i częstochowskich klubów Iskra i Sportowiec, Wiesława, z pewnością wzmocni grę Mustafa pod deskami. Obok Sośniaka to już drugi zawodnik młodego pokolenia w teamie Cezarego Gajdy, co z pewnością obniży średnią wieku w Mustafie, ale dopływ świeżej krwi może mieć kapitalne znaczenie dla tego rutynowanego zespołu.

W drużynie AZS-u świetną partię rozegrał „Loczek” oraz „Gawor”, którzy raz po raz dziurawili kosz gospodarzy. Nieocenioną pracę pod oboma koszami wykonał „Banan” i to w zasadzie wystarczyło na grającego w pojedynkę „Skałę”. Końcówka meczu była bardzo emocjonująca i mogła zadowolić najwybredniejszych kibiców. W 8 minucie Mustaf ze stanu 59-67 doprowadził do wyniku 66-67, ale kolejne 5 punktów z linii rzutów wolnych zdobyli podopieczni „Mufiego” i mimo kilku prób zza linii 6.25 m gospodarze nie odmienili losów tego spotkania.

Zapraszam wszystkich na kolejne zawody na szczycie tym razem do Czarnego Lasu, gdzie 19.12 o godzinie 14.30 miejscowy MAD MAX, niepokonany lider tabeli, gościł będzie UKS „Mustaf”. Zapowiadają się spore emocje, gdyż obie drużyny mierzą w tym sezonie bardzo wysoko.

UKS „Mustaf” Częstochowa-AZS Politechnika Częstochowa 68-72 (18-21, 11-14, 21-19, 18-18)
Mustaf:
Skalik 36(4×3), Konieczny W. 8, Dąbrowski 7, Poradomski 7(1), Kowalik 5(1), Kowalski 2, Śmilgin 2, Owusu 1, Kulpa 0, Sośniak 0

AZS: Suwalski 25, Gaworski 13(2), Banasiak 13, Szczepański 6, Kamyk 5(1), Orlikowski 4, Sztajner 4, Ociepa 2, Szymala 0