Przed meczem z beniaminkiem

Po przegranej w Kędzierzynie z miejscową ZAKSĄ 2:3, siatkarzy Domexu Tytana AZS-u Częstochowa czeka kolejne spotkanie w ramach Plus Ligi. Tym razem przeciwnikiem „Akademików” będzie Pamapol Siatkarz Wieluń, z którym zmierzą się u siebie w sobotę o godzinie 17:00.


Częstochowianie najprawdopodobniej znów zagrają bez trzech podstawowych zawodników. Kontuzji stopy podczas spotkania w Kędzierzynie doznał Dawid Murek. W trakcie tego samego meczu problemów z mięśniami brzucha nabawił się Paweł Zatorski. Z kolei nie wiadomo co z Wojciechem Gradowskim, którego z powodu choroby zabrakło w ostatnich meczach w Kędzierzynie i Unterhaching (Puchar CEV).

Częstochowscy sternicy postanowili szukać dobrego przyjmującego bez klubu. Do ekipy spod Jasnj Góry przymierzany był Zbigniew Bartman, który szybko pożegnał się z ligą rosyjską. Ostatecznie jednak zawodnik wybrał ofertę klubu z Taranto.

Wielunianie do Częstochowy przyjeżdżają w pełnym składzie. Gospodarze będą musieli uważać przede wszystkim na środkowego reprezentacji B Macieja Zajdera, a także Marcina Lubiejewskiego czy Michała Błońskiego. Ponadto pod dachem hali Polonia ponownie zobaczymy w akcji wychowanków częstochowskiego zespołu – Marcina Nowaka oraz Marcina Krysia i kapitana AZS-u sprzed sezonu – Andrzeja Stelmacha.

Reasumując częstochowian czeka dość trudny pojedynek. W minioną środę, eliminując z dalszej gry w Pucharze CEV Generali Haching Unterhaching, pokazali jednak, że potrafią wygrywać również w osłabionym zestawieniu.

Domex Tytan AZS Częstochowa:
3. Krzysztof Wierzbowski
4. Piotr Nowakowski
5. Marek Kardoś
6. Dawid Murek
7. Fabian Drzyzga
8. Bartosz Janeczek
9. Łukasz Wiśniewski
10. Wojciech Gradowski
11. Paweł Mikołajczak
13. Piotr Łuka
14. Andrzej Wrona
17. Paweł Zatorski

Pamapol Siatkarz Wieluń:
1. Mikołaj Sarnecki
3. Marcin Lubiejewski
5. Andrzej Stelmach
6. Bartłomiej Matejczyk
9. Maciej Wołosz
10. Maciej Zajder
11. Maciej Kordysz
13. Bartosz Buniak
14. Daniel Ferreira
15. Marcin Nowak
16. Michał Błoński
17. Marcin Kryś

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *