V runda II ligi

13 grudnia w Częstochowie na Hali „Polonia” odbędzie się spotkanie V rundy II ligi badmintona pomiędzy drużynami BKS Kolejarz Przemysłówka Częstochowa a SKB Piast Słupsk. Spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie – od powrotu drużyny z Częstochowy do II ligi nie było jeszcze w naszym mieście tak silnej drużyny. SKB Piast awansem rozegrała mecz VI rundy z liderem AZSUWM Olsztyn zwyciężając u siebie 3:2. Dzięki temu zwycięstwu drużyna ze Słupska włączyła się do walki o awans do Ekstraklasy.


Do zwycięstwa poprowadziła drużynę Słupska aktualna Mistrzyni Polski Kamila Augustyn zwyciężając grę pojedynczą i mieszaną.

W Częstochowie może dojść do kilku bardzo ciekawych i wyrównanych pojedynków. Zawodniczki z Częstochowy Kinga Rudolf i Agata Stelmaszczyk w przeszłości często stawały do pojedynków o medale mistrzowskie z Kamilą z różnym skutkiem. Maciej Ociepa toczył zacięty trzysetowy mecz ( zwycięski)w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski z Pawłem Drożdżem (Młodzieżowy Mistrz Polski w grze mieszanej w parze z Marleną Flis).

Drużynę ze Słupska uzupełniają Mariola Grządzielska, Piotr Żołądek i Rafał Kasprów.
Zespół z Częstochowy po porażce z AZSUWM Olstyn 2:3 w Olsztynie musi ten mecz wygrać aby liczyć się jeszcze w walce o awans do ekstraklasy.
Początek spotkania o godz. 10.00. Wstęp wolny Zawodnicy liczą na przybycie kibiców i doping dla naszej drużyny.

Aktualna tabela po czterech rundach
Lp/DRUŻYNA/MECZE/STOSUNEK MECZÓW/PKT
1 AZS UWM OLSZTYN 5 4 1 12
2 SKB PIAST SŁUPSK 5 4 1 12
3 BKS PRZEMYSŁÓWKA KOLEJARZ CZĘSTOCHOWA 4 3 1 9
4 KS MASOVIA PŁOCK 4 2 2 6
5 MKS STAL NOWA DĘBA 4 0 4 0
6 PTS WALTER RZESZÓW 4 0 4 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *