Wygrana Mustafa i debiut Sośniaka

W meczu VIII kolejki Okręgowej Ligi Koszykówki zespół Północy podejmował u siebie UKS „Mustaf”. Gospodarze mający na koncie same porażki marzyli o pierwszym zwycięstwie. Trafili jednak na grający w pełnym składzie Mustaf, choć do przerwy dzielnie stawiali czoła faworyzowanym „Śliniakom”, przegrywając tylko 28-31.

W drużynie Mustafa zadebiutował Mateusz Sośniak, chrześniak ikony częstochowskiej koszykówki, Janusza Sośniaka, który zresztą pilnie śledził grę swego bratanka. Stało się tak dzięki umowie partnerskiej między AZS Politechniką a UKS „Mustaf”. Z pewnością gra Mateusza w drużynie wicemistrza okręgówki wyjdzie obu stronom na dobre.

Po dwóch wyrównanych kwartach doszło do męskiej rozmowy w zespole gości, co zaprocentowało składniejszą i skuteczniejszą grą w III kwarcie, wygranej przez Mustafa 29-17. Pewnym usprawiedliwieniem słabszej gry przyjezdnych były małe rozmiary sali, w której odbywał się mecz. Stąd wiele niedokładności i nieporozumień w ekipie Cezarego Gajdy.

III kwarta to popis dwóch zawodników Mustafa: wszechobecnego „Skały”, który kilka razy przechwycił piłkę, kończąc akcję szybkim atakiem oraz „Łosia”, autora trzech „trójek”. Tak wywalczonej przewagi Mustaf nie dał sobie już odebrać kończąc mecz z wynikiem 83-58. W drużynie Północy mogła podobać się gra Tomka Konieckiego, Michała Olszańskiego oraz Kamila Warzechy. Korzystając z okazji już teraz zapraszam wszystkich kibiców na mecz Mustafa z AZS Politechniką, który odbędzie się w sali Gimnazjum nr 9 w piątek 11.12 o godz. 18.50. Stawką tego spotkania będzie pozycja wicelidera rozgrywek.

KS „Północ” Częstochowa-UKS „Mustaf” Częstochowa 58-83 (12-16,16-15,17-29,14-23)

Północ: Koniecki 13(1×3), Olszański 10, Warzecha 10, Wahe 8, Chobot 7, Bera 4, Rydzek 4, Skrzypczyk2.

Mustaf: Skalik 26(2), Kowalik 17(5), Konieczny W. 14, Owusu 8, Poradomski 7, Sośniak 6, Kulpa 2, Łapeta 2, Kowalski 1, Żelazko 0, Konieczny P. 0.