Coca-Cola Cup 2010

Rozpoczęła się rekrutacja do XII edycji Coca-Cola Cup. Największymi nowościami są wprowadzenie rywalizacji dziewczyn oraz utworzenie kategorii wiekowej 14-16 lat.

Pobierz regulamin
Pobierz listę startową

Coca-Cola Cup to największy turniej piłkarski dla młodzieży szkolnej w Polsce. Program ma na celu promowanie zdrowego stylu życia poprzez zachęcanie do uprawiania sportu i aktywności fizycznej wśród młodzieży. Organizatorzy turnieju, firmy systemu Coca-Cola, szczególny nacisk kładą na edukację młodzieży w zakresie wychowania fizycznego oraz promocję pozytywnych postaw w duchu zasad fair play.

W tegorocznej edycji, tysiące młodych i utalentowanych piłkarzy z całej Polski będą walczyć nie tylko o zwycięstwo w turnieju Coca-Cola Cup, ale i niezwykle atrakcyjną nagrodę główną – wyjazd do Ośrodka Szkoleniowego klubu Ajax Amsterdam, jednego z najlepszych tego typu ośrodków na świecie.

Nowym elementem w Coca-Cola Cup 2010 jest wprowadzenie jednej kategorii wiekowej (14-16 lat), w związku z czym do udziału w edycji turnieju 2010 zaproszone zostały tylko drużyny z gimnazjów z całej Polski.

Kolejną nowością jest stworzenie, po raz pierwszy w historii turnieju, osobnej kategorii dla dziewczęcych drużyn piłkarskich.

Coca-Cola Cup to największy młodzieżowy turniej piłkarski w Polsce. Chcemy wykorzystać tę skalę i zmobilizować do aktywnosci fizycznej i uprawiania sportu jak największą rzeszę młodych ludzi. Wiedząc, że piłka nożna jest coraz bardziej popularna również wśród dziewcząt, po raz pierwszy w historii stworzyliśmy dla nich oddzielną kategorię. W tym roku, wykorzystując turniej Coca-Cola Cup mamy nadzieję dotrzeć również do rodziców z materiałami edukacyjnymi, które, pomogą im w mobilizowaniu swoich dzieci do zdrowego i aktywnego stylu życia.” – powiedziała Katarzyna Borucka, dyrektor ds. komunikacjii kontaktów zewnętrznych w Coca-Cola Poland Services Sp. z o.o.

Po raz pierwszy w historii Coca-Cola Cup w punktacji ogólnej turnieju będzie uwzględnieniana zasada fair play. Drużyny reprezentujące w czasie meczów postawę fair play premiowane będą dodatkowym punktem, który będzie liczył sie do punktacji ogólnej.

„Od początku istnienia turnieju Coca-Cola Cup aktywnie promujemy w nim pozytywne postawy i grę w duchu zasad fair play. Jest to szczególnie ważne w przypadku młodzieży. W tym roku chcemy pójść o krok dalej i tę szczególną wartość, obowiązującą zarówno w sporcie, jak i w życiu, wprowadzić do ogólnej punktacji Coca-Cola Cup. Chcemy premiować zachowania, które są wzorem do naśladowania dla uczestników turnieju. Wierzymy, że przekonamy wszystkich, że zachowanie zgodnie z zasadami fair play nie tylko daje olbrzymią satysfakcję, ale także się opłaca” – dodaje Borucka.

Rozgrywki Coca-Cola Cup odbywać się będą na terenie całej Polski na czterech szczeblach – od powiatowych przez finały wojewódzkie, półfinały krajowe i finał krajowy. Zgłoszenia drużyn przyjmowane będą w terminie do 21 lutego drogą elektroniczną za pomocą formularza zgłoszeniowego. Pierwsze mecze turniejowe w ramach rundy eliminacyjnej zostaną rozegrane na początku kwietnia.

W ubiegłorocznej XI edycji Coca-Cola Cup wzięło udział ponad 4600 drużyn, czyli ponad 46 tysięcy młodych ludzi. Zwycięzcami Coca-Cola Cup 2009 zostały drużyny reprezentujące Szkołę Podstawową nr 18 z Włocławka oraz Gimnazjum nr 3 w Poznaniu. Przez 11 lat w turnieju udział wzięło blisko pół miliona uczniów. Wielu jego byłych uczestników gra obecnie w juniorskich reprezentacjach Polski i reprezentuje nasz kraj w Polsce i za granicą. Są to m.in. Kamil Grosicki (Jagiellonia Białystok), Michał Janota (Feyenoord Rotterdam) czy Ariel Borysiuk (Legia Warszawa).

Więcej informacji o rozgrywkach i zespołach znaleźć można na oficalnym serwisie turnieju: www.cocacolacup.pl, którego nowa odsłona rusza już w pierwszych dniach lutego br.

Rozgrywki Coca-Cola Cup 2010 zostały objęte honorowym patronatem przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Szkolny Związek Sportowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *