Dwójka ograła Północ

Zaległe spotkanie z pierwszej rundy pomiędzy UKS „Dwójka” Kamienica Polska – KS Północ Częstochowa zakończyło się pewnym zwycięstwem gospodarzy 95:72.

Początek meczu to bardzo skuteczna gra zawodników UKS, którzy w piątej minucie objęli prowadzenie 11:0. Dzięki m. in. trzem trafieniom za trzy punkty Radosława Ciejpy oraz jednego Dominika Barszcza, UKS po pierwszej kwarcie prowadził 29:11. W drugiej części gospodarze nie zwolnili tempa, grając bardzo skutecznie wygrali tę odsłonę 27:13.

Do przerwy na tablicy wyników było 56:24 dla UKS. Tak wysokie prowadzenie do przerwy mogło sugerować, że mecz może się zakończyć zwycięstwem UKS w dość wysokich rozmiarach. Nic bardziej mylnego. Zawodnicy KS Północ mocno zmotywowani zaczęli odrabiać straty niwelując ją z 32 do 20 punktów w 26 minucie spotkania (62:42). Walnie do tego przyczynił się Tomasz Koniecki, który zdobył 10 punktów z rzędu (w tym 2 x za 3) oraz górujący wzrostem pod koszem Kamil Warzecha. Ostatecznie trzecią kwartę wygrali goście 14:20. Ostatnia odsłona meczu to wymiana kosz za kosz i trzypunktowa wygrana KS Północ 25:28.

UKS „Dwójka” Kamienica Polska – KS Północ Częstochowa 95:72
(29:11, 27:13, 14:20, 25:28)