Eliminacje Mistrzostw Polski Seniorów

W miniony weekend 16-17 stycznia w Słupsku i Białymstoku odbyły się strefowe Eliminacje do Mistrzostw Polski Seniorów.


Kolejarz Częstochowa reprezentowała dwójka zawodników Marcin Ociepa, który walczył o awans w Słupsku w grze podwójnej i pojedynczej, a także Kinga Rudolf, która w parze z Jakubem Sowińskim (KS Wesoła Warszawa) rywalizowali w Białymstoku.

Turniej w Słupsku rozpoczął się grami podwójnymi mężczyzn. Marcin w parze z Tymoteuszem Czyszem zmierzyli się z reprezentantami LKS Technik Głubczyce – Wojciechem Lenartowiczem i Pawłem Rojkiem. Całe spotkanie wygrali Marcin z Tymoteuszem 21:9, 21:17, kontrolując przebieg meczu nie pozwalając nawet na kilku punktowej przewagi.

Mniej szczęścia niestety miał Marcin w singlu. Po bardzo zaciętym spotkaniu uległ Mateuszowi Dynakowi 11:21, 26:24, 17:21. W Białymstoku przeciwnikami Kingi i Jakuba byli Jan Rudziński i Edyta Tarasewicz. W niezwykle ekscytującym i stojącym na wysokim poziomie trzy setowym pojedynku lepsza okazała się para Sowiński-Rudolf wygrywając 14:21, 21:18, 21:18.

Bezpośrednio do Mistrzostw Polski Seniorów, awansowała trójka naszych reprezentantów: Maciej Ociepa w grze pojedynczej, Kinga Rudolf i Katarzyna Garbacka w grze podwójnej kobiet, oraz Justyna Knysak w parze z Jerzym Dołhanem w grze mieszanej.

Mistrzostwa odbędą się 4-6 lutego 2010 w Głubczycach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *