„Kompletny” Drabik

Po raz kolejny Sławomir Drabik okazał się niegościnny dla swoich kolegów w częstochowskiej Gali Lodowej. W minioną sobotę na lodowisku przy ul. Boya-Żeleńskiego rozegrana została ósma edycja tej imprezy.


W turnieju zabrakło awizowanego wcześniej Mariusza Puszakowskiego. Zastąpił go Cezary Romańczuk. Ponownie organizatorów nie zawiedli kibice, którzy mimo mrozu (ok. –16 stopni Celcjusza) licznie stawili się na lodowisku.

Początkowa faza zawodów obfitowała w sporą ilość upadków. Już przed pierwszym biegiem, sprawdzając nawierzchnię częstochowskiej tafli, upadek zanotował Tomasz Jędrzejak. Zawodnikowi Unii Tarnów na całe szczęście nic się nie stało, ale ostatecznie nie wystąpił w wyścigu. Śladami popularnego „Ogóra” poszedł Mateusz Szczepaniak, który w premierowej gonitwie początkowo znajdował się na czele stawki, jednak upadł i zrezygnował z dalszej jazdy. Ostatecznie pierwszy metę minął Cezary Romańczuk, a drugi Stanisław Burza.

W następnym biegu znowu zobaczyliśmy kraksę, w której brało udział tym razem dwóch zawodników: Mirosław Kowalik oraz Grzegorz Walasek. Dla tego pierwszego wypadek okazał się na tyle poważny, że był zmuszony do wycofania się z turnieju. W powtórzonym wyścigu zwyciężył Sławomir Drabik przed Arturem Czają.

Ciekawie zapowiadała się ósma gonitwa dnia z udziałem m.in. Adriana Miedzińskiego i Sławomira Drabika. Nie przysporzyła jednak zbyt wielu emocji, bo, tak jak w większości biegów, o wszystkim zadecydował start. Najlepiej spod taśmy wyszedł popularny „Slammer”, odnosząc tym samym pewne zwycięstwo. Za plecami ulubieńca częstochowskich fanów na mecie pojawili się kolejno: Adrian Miedziński i Mateusz Szczepaniak. Biegu z powodu defektu motocykla nie ukończył natomiast Grzegorz Walasek.

Po rundzie zasadniczej wiadomo było, że w finale wystąpią Drabik i Miedziński. A o tym, kto uzupełni jego obsadę, zadecydował baraż. W nim pierwsze miejsce zajął starszy z braci Szczepaniaków – Michał – drugie Czaja, trzecie Romańczuk, a czwarte Jędrzejak.

Znakomite widowisko zgromadzeni kibice obejrzeli w finałowym biegu. Po starcie na prowadzeniu znalazł się Miedziński. Na drugiej pozycji natomiast jechał Mich. Szczepaniak, z którym jednak Drabik uporał się na drugim okrążeniu. Następnie dwukrotny Indywidualny Mistrz Polski ruszył w pogoń za „Miedziakiem”. W końcu na ostatnim łuku czwartego okrążenia organizator imprezy wyprzedził żużlowca Unibaxu Toruń.

Klasyfikacja:
1. Sławek Drabik (3,3,3,3) 12 + I miejsce w finale
2. Adrian Miedziński (3,3,2,3) 11 + II miejsce w finale
3. Michał Szczepaniak (2,3,2,2) 9 + III miejsce w finale
4. Artur Czaja (2,2,1,2) 7 + IV miejsce w finale
5. Cezary Romańczuk (3,u,0,3) 6 + III miejsce w barażu
6. Tomasz Jędrzejak (ns,2,3,2) 7 + IV miejsce w barażu
7. Marcin Bubel (w,1,3,1) 5
8. Stanisław Burza (2,1,2,0) 5
9. Mateusz Szczepaniak (u,1,1,1) 3
9. Jacek Rempała (1,d,1,1) 3
11. Grzegorz Walasek (ns,2,d,d) 2
12. Mirosław Kowalik (ns,ns,ns,ns) NS

Bieg po biegu:
1. Romańczuk, Burza, Mat.Szczepaniak (u/1), Jędrzejak (ns)
2. Drabik, Czaja, Kowalik (ns), Walasek (ns)
3. Miedziński, Mich.Szczepaniak, Rempała, Bubel (w/zdubl)
4. Drabik, Jędrzejak, Bubel, Rempała (d/4)
5. Miedziński, Walasek, Burza, Kowalik (ns)
6. Mich.Szczepaniak, Czaja, Mat.Szczepaniak, Romańczuk (u/4)
7. Jędrzejak, Burza, Rempała, Kowalik (ns)
8. Drabik, Miedziński, Mat.Szczepaniak, Walasek (d/4)
9. Bubel, Mich.Szczepaniak, Czaja, Romańczuk
10. Romańczuk, Jędrzejak, Rempała, Walasek (d/3)
11. Miedziński, Mich.Szczepaniak, Mat.Szczepaniak, Kowalik (ns)
12. Drabik, Czaja, Bubel, Burza

Baraż (zawodnicy z miejsc 3-6):
13. Mich.Szczepaniak, Czaja, Romańczuk, Jędrzejak

Finał:
14. Drabik, Miedziński, Mich.Szczepaniak, Czaja

Widzów: około 2 000
Sędziował: Jan Banasiak (Częstochowa)


foto. P.Kapalski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *