Minimalne zwycięstwo Jury

Mecz Jura Park Częstochowa – UKS „Dwójka” Kamienica Polska rozpoczął rundę rewanżową Okręgowej Ligi Koszykówki. Jura Park wygrała 74:73.

Pierwsze punkty w spotkaniu zdobył Dominik Barszcz celnie egzekwując dwa rzuty osobiste. Odpowiedź gospodarzy była natychmiastowa. Celnym rzutem trzypunktowym popisał się Filip Guźla. Po tym inicjatywę przejęli goście wychodząc w 6. minucie spotkania na prowadzenie 3:11. Wypracowana przewaga została utrzymana do końca kwarty 17:23. Druga kwarta miała dwa oblicza. Początek należał do UKS gdyż w 17 minucie osiągnęli 15-punktową przewagę – 24:39. Z kolei końcówka to mocne uderzenie gospodarzy, którzy dzięki zdobytym 10 punktom z rzędu zniwelowali stratę do pięciu oczek – 34:39.

Trzecia kwarta zakończyła się zwycięstwem gości 17:18 co dawało w meczu wynik 51:57 dla UKS. Przed ostatnią kwartą wynik był sprawą otwartą. Do 35 minuty meczu następowała wymiana kosz za kosz i goście nadal prowadzili sześcioma punktami – 59:65. Od tego momentu zawodnicy Jura Park rozpoczęli mozolne odrabianie strat niwelując je punkt po punkcie. Dzięki bardzo skutecznej grze Dawida Jareckiego i Ryszarda Rodackiego gospodarze na około 20 sekund przed końcowym gwizdkiem wyszli na prowadzenie 74:73. Ostatnie sekundy spotkania naznaczone były dość dużą dramaturgią, gdyż goście mieli jeszcze dwie okazje na wyjście na prowadzenie jednak żadnej z nich nie wykorzystali.

Wśród gospodarzy należy podkreślić świetną grę Dawida Jareckiego, Ryszarda Rodackiego oraz trafiającego w bardzo ważnych momentach Pawła Otrębskiego. Wśród gości wyróżnić należy najlepiej punktujących Dominika Barszcza oraz Pawła Gałkę.

Podsumowując to spotkanie nasuwa się jedno – nieważne jak się zaczyna a ważne jak się kończy, gdyż to koniec wieńczy dzieło. Gospodarze w tym meczu prowadzili może przez kilkadziesiąt sekund, a mimo to zgarnęli dwa duże punkty.

Jura Park Częstochowa – UKS „Dwójka” Kamienica Polska – 74:73 (14:23, 20:16, 17:18, 23:16)