Politechnika jedzie po punkty

Politechnika Częstochowska jest faworytem meczu ze Staco Niepołomice. „Akademicy” powinni przywieźć więc 2 punkty do Częstochowy.

Drużyna z Niepołomic zajmuje dopiero 13.miejsce w tabeli i jej zwycięstwo nad Politechniką Częstochowską rozpatrywać należałoby w kategoriach sporej niespodzianki. Najbardziej znanym zawodnikiem w szeregach rywali jest Tomasz Suski, który ma za sobą wiele lat na parkietach ekstraklasy. Suski w tym sezonie nie przypomina jednak zawodnika, który w poprzednim sezonie błyszczał na parkietach grupy C II ligi. Wszystko przez gorszą skutecznosć weterana. Największym zagrożeniem dla częstochowian będą więc grający trener Szymon Kunc, a także doświadczony skrzydłowy Wojciech Bychawski. Uważać należy także na 21-letniego środkowego Fabiana Mroza, który potrafi grać na wysokim poziomie, ale dobre występy przeplata słabymi.

W I rundzie Politechnika wygrałą w Częstochowie ze Staco i także teraz taki wynik interesuje podopiecznych Zbigniewa Mardonia. W meczu MCKiS Jaworzno – Pogoń Ruda Śląska punkty straci z pewnością, któryś z sąsiadów „Akademików” w ligowej tabeli. Pojawia się więc szansa, by poprawić swoją pozycję w czołówce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *