Przed meczem we Francji

Po przerwie świątecznej siatkarze Domexu Tytana AZS-u Częstochowa wznawiają grę w Pucharze CEV. W najbliższy czwartek w ramach 1/8 finału tych rozgrywek zmierzą się na wyjeździe z Montpellier Volley. Początek o godzinie 20:00.

W poprzedniej fazie CEV Cup przeciwnikiem „Akademików” było niemieckie Generali Haching Unterchahing. W pierwszym spotkaniu częstochowianie wygrali na własnym parkiecie 3:1. Rewanż w Niemczech zakończył się takim samym wynikiem tyle że na korzyść gospodarzy. O przepustce do kolejnej rundy zadecydował złoty set, w którym górą okazali się podopieczni Grzegorza Wagnera.

Nasi rywale z kolei w 1/16 grali z Tomisem Constanta. Górą w dwumeczu byli bezapelacyjnie Francuzi.

Niedawno szeregi „biało-zielonych” wzmocnił czołowy zawodnik reprezentacji Finlandii – Toni Kankaanpaa. Nie zobaczymy jednak Skandynawa w czwartkowym pojedynku, gdyż klub musi najpierw spłacić dodatkowe koszty, aby zgłosić go do rozgrywek.

Z pewnością potyczka ta do najłatwiejszych należeć nie będzie. Częstochowianie jednak nie raz pozytywnie zaskoczyli na parkietach europejskich pucharów czy Plus Ligi. Miejmy nadzieję, że podobnie będzie w czwartkowy wieczór.