Siatkarskie derby Częstochowy!

Już dziś w sali Akademickiego Centrum Sportu przy ulicy Dembinskiego 6 odbędą się derby w siatkówce kobiet na drugoligowym szczeblu.


Obie nasze drużyny w tym sezonie spisują się grubo poniżej oczekiwań i ich sytuacja w tabeli jest nieciekawa. Obydwie ekipy sąsiadują ze sobą( SPS Politechnika Częstochowa zajmuje ósme miejsce a Domex AJD Częstochowianka Częstochowa jest dziewiąty, mając tylko punkt mniej od podopiecznych Jakuba Kuziorowicza).

Wszystko wskazuje na to, że obie częstochowskie drużyny będzie czekała walka w barażach o utrzymanie się w drugoligowych rozgrywkach.

Dwa nasze zespoły potrzebują więc punktów, dlatego ten mecz będzie dla nich niezwykle ważny. Jak to w derbach, one rządzą się swoimi prawami i bardzo trudno już przed samym spotkaniem wskazać murowanego faworyta.

Drużyna, która odniesie zwycięstwo będzie bliżej uniknięcia baraży, natomiast zespół który przegra zbliży się bardziej do grupy walczącej o utrzymanie się w drugiej lidze.

Spotkanie XX Kolejki spotkań o mistrzostwo drugiej ligi kobiet pomiędzy SPS-em Politechniką Częstochowską a Domexem AJD Częstochowianką Częstochowa odbędzie się w środę, 20 stycznia o godzinie 17:30 w Hali Akademickiego Centrum Sportu przy ulicy Dembińskiego 6. Wstęp na ten mecz jest wolny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *