Skra Częstochowa – Unia Rędziny 6:3

W rozegranym w dniu dzisiejszym sparingu Skra Wadrox pokonała na sztucznej murawie przy ulicy Limanowskiego Unię Rędziny 6:3. Po dwie bramki dla Skry zdobyli trenujący z drużyną Tomasz Stefański i Nigeryjczyk Chidi Obaka. Mecz rozgrywany był systemem 3×30 minut i w każdej z tercji w barwach Skry zobaczyliśmy innych zawodników.

Pierwsza odsłona test meczu to popis gry Częstochowian. Wzmocniona Glińskim, Stefańskim drużyna Skry strzeliła rywalowi 4 bramki nie tracąc ani jednaj. W tych 30 minutach Skra była zdecydowanie lepszym zespołem. Miło oglądało się grę podopiecznych trenera Musiała.

W drugiej tercji po kilku zmianach obraz gry diametralnie się zmienił. Mecz się wyrównał, a bramki strzelały już dwie drużyny. Ta tercja zakończyła się zwycięstwem Unii 3:2. Przez ostatnie 30 minut z boiska wiało mroźnym chłodem i …nudą. Jedynie akcje powracającego po kontuzji Grzybowskiego rozgrzewały obserwatorów spotkania. Skra posiadała przewagę, ale akcje ofensywne kończyły się na linii pola karnego rywala i nie miały takiego rozmachu jak w pierwszych 30 minutach, które były zdecydowanie najlepsze w wykonaniu graczy Skry.

W barwach Skry mogliśmy zobaczyć kilku nowych zawodników. Na pewno najkorzystniejsze wrażenie pozostawili gracze Rakowa – Gliński, Stefański, Gerega, których statut nadal nie jest znany i na rozwiązania dotyczące tych zawodników należy jeszcze jakiś czas poczekać. Dobrze zaprezentował się również Chidi Obaka, który oprócz strzelenia dwóch bramek był aktywny, szukał gry i na pewno byłby sporym wzmocnieniem siły ataku naszego zespołu. Pozostali gracze ( Paryi, Butyn, Leshischin, Mobi) swoją postawą na boisku w drugim już sparingu nie zachwycili.

Skra Częstochowa – Unia Redziny 6:3
Bramki dla Skry: Bik, Stefański x2, Gliński, Chidi Obaka x2
Bramki dla Unii: samobójcza, Pidzik, Andrzejewski

Mecz został rozegrany systemem 3x30min.

Skład Unii: I/II tercja: Cyruliński, M.Pitner, Motyl, Dolniak, Pidzik, Kijak, zawodnik testowany 1, Andrzejewski, Załęcki, Pidzik, Komorowski, Puchała

III tercja: R.Pitner, D.Pitner, M.Pitner, zawodnik testowany 2, Studnicki, zawodnik testowany 3, Koćwin, Malczewski, zawodnik testowany 1, Puchała, Ociepa.

Skład Skry: I tercja: P.Woldan – P.Pusty, K.Nalepa, M.Woldan, M.Lis – D.Krasnodębski – M.Bik, Ł.Pietrasiński, B.Gliński – T.Stafański, M.Oziębała

II tercja: V.Paryi – K.Gerega, K.Nalepa, M.Woldan, R.Hudek – K.Korbel, A.Musiał, M.Caban, D.Nabiałek – T.Stefański, Chibi Obaka

II tercja: P.Mrożek – V.Butyn, R.Hudek, M.Skoczek, K.Marczyk – Mobi, D.Leshischin, T.Rados, M.Grzybowski – D.Nabiałek, Chidi Obaka