Zacięty mecz dla Częstochowy!

AZS Częstochowa po pięciu setach zaciętej walki ostatecznie odniósł zwycięstwo nad „akademikami” z Olsztyna. Świetnie w tym meczu spisał się Bartosz Janeczek.

AZS UWM Olsztyn – Domex Tytan AZS Częstochowa 2:3 (25:19, 23:25, 25:22, 23:25, 13:15)

Najlepszym zawodnikiem pojedynku został wybrany atakujący przyjezdnych – Bartosz Janeczek.

Pierwsza partia spotkania była dość wyrównana, jednak przez cały czas to olsztynianie w minimalnym stopniu przeważali na boisku. Dobrze funkcjonował blok gospodarzy. Problem z przeprowadzeniem akcji zakończonej skutecznym atakiem mieli natomiast częstochowianie. Partia zakończyła się taką nieudaną próbą Bartosza Janeczka. Druga odsłona jeszcze bardziej zacięta niż poprzednia. Tym razem górą okazali się podopieczni Grzegorza Wagnera, którzy pokonali rywali ich bronią, czyli skuteczną grą w elemencie bloku. Gra rozpoczęła się od początku. Znów jako pierwsi przewagę uzyskali olsztynianie i to oni są byli bliżsi zakończenia potyczki już po czterech setach. Czwarta partia była ostatnią szansą dla AZS- u z Częstochowy. Zawodnicy spod Jasnej Góry świetnie wykorzystali swoją szansę i wygrywając seta 25:23 doprowadzili do tie breaka. Dobrze rozpoczęli go przyjezdni- od prowadzenia 2:0. Później przewaga ta nieco stopniała, jednak w ostatecznym rozstrzygnięciach lepiej wypadli „akademicy” z południa Polski i to oni wrócili do Częstochowy ze zwycięstwem na koncie.