Piłkarki Gola drugie w Pucharze Polski Futsalu Kobiet

Prosna Kalisz była gospodarzem turnieju finałowego Pucharu Polski w Futsalu. Częstochowianki w tym turnieju zajęły drugie miejsce.

Wyniki:

Medyk Konin – Gol Częstochowa 1 : 1
Prosna Kalisz – UMKS Ostrowia Ostrówek/MOSiR Sieradz 4 : 1
UMKS Ostrowia Ostrówek/MOSiR Sieradz – Medyk Konin 0 : 7
Prosna Kalisz – Gol Częstochowa 13 : 0
Prosna Kalisz – Medyk Konin 0 :12
UMKS Ostrowia Ostrówek/MOSiR Sieradz – Gol Częstochowa 5 : 2

Tabela:
1 Medyk 3 7 20-1
2 Gol 3 4 16-6
3 Prosna 3 3 4-26
4 Ostrowia 3 3 6-13

Najlepsza bramkarka: Aleksandra Komosa (Medyk Konin)
Najlepsza strzelczyni: Natalia Chudzik (Medyk Konin) – 14 bramek
Najlepsza zawodniczka: Nina Patalon (Medyk Konin)

Rywalizowaliśmy z Medykiem Konin o zwycięstwo w PP Futsalu. Drużyna z Konina to utytułowany klub piłki nożnej kobiet – mówi trener ISD- AJD Gol Częstochowa Włodzimierz Bodziachowski Większa część piłkarek Medyka to aktualne reprezentantki Polski seniorek lub juniorek. Remis w pierwszym meczu dawał jeszcze nadzieje. Optymizm wzrósł po wygraniu z drużyną z Kalisza 13:0. Odpowiedz koninianek była natychmiastowa. Wygrały w następnym meczu 12:0 również z drużyną Kalisza. W ostatnim meczu musieliśmy wygrać 7:0 z drużyną Ostrowi. Początek również był obiecujący prowadzili 1:0. Niestety przeciwniczki skontrowały nas na 1:1.

Musieliśmy zaatakować całą drużyną aby wygrać różnicą siedmiu bramek co wykorzystały bezwzględnie Ostrowianki strzelając kolejne bramki. Jesteśmy drugą drużyną w kraju, to dobry wynik i świadczy o stałych postępach naszych zawodniczek.

Skład drużyny ISD-AJD Gol Częstochowa: Karolina Klabis, Kamila Kmiecik, Martyna Jezierska, Katarzyna Pioruńska, Renata Uchnast, Marta Oracz, Katarzyna Bąk, Paulina Rokosa, Sandra Sukiennik, Aleksandra Jędrak , Marta Di Giusto, Justyna Maziarz.

Zapraszamy również na 21 lutego, na pierwszy mecz rundy rewanżowej I ligi Futsalu Kobiet do hali Akademickiego Centrum Sportu. O godzinie 13.00 będzie można obejrzeć dziewczyny na żywo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *