Wygrana Mustafa z Kłobuckiem

W meczu XIII kolejki Okręgowej Ligi Koszykówki UKS „Mustaf” pokonał we własnej sali OSiR Kłobuck 88-76. I choć goście przybyli na mecz w zaledwie 6-osobowym składzie, to spotkanie było bardzo wyrównane.

Wystarczy powiedzieć, że gospodarze zapewnili sobie zwycięstwo dopiero na 5 minut przed końcową syreną. Do przerwy na tablicy wyników widniał remis 43-43, a zawodnicy Rafała Kowalczyka imponowali skutecznością. Dość niespodziewanie to oni prowadzili po trzech kwartach 65-67. Jednak Mustafowi udało się w 4 minucie ostatniej kwarty doprowadzić do remisu 70-70, a później wyjść na prowadzenie i pokonać zmęczonego już rywala. Zresztą ostatnie 3 minuty zespół OSiR-u grał w 4-osobowym składzie, bowiem za 5 przewinień boisko opuścić musieli Rafał Kowalczyk i Krzysiek Kużnik. Na tle ambitnie grających gości w Mustafie najlepiej zagrali Michał Dąbrowski, Michał Skalik oraz wracający chyba do wysokiej formy Paddy Owusu. Po ostatniej porażce z UKS „Dwójką” Kamienica Polska było to dla gospodarzy ważne zwycięstwo w obliczu następnej kolejki, w której Mustaf podejmie u siebie niepokonanego do tej pory lidera rozgrywek, zespół MAD MAX z Czarnego Lasu.

UKS „Mustaf” Częstochowa – OSiR Kłobuck 88-76 (23-22,20-21,22-24,23-9)

Mustaf:

Dąbrowski 23, Skalik 22(2×3), Owusu 11, Pęczak 10(1), Sośniak 9(1), Konieczny W. 8, Kowalik 3(1), Kulpa 2, Żelazko 0, Kowalski R. 0, Kowalski N. 0