Zwycięstwo w Chorzowie juniorów częstochowskiej Skry

Pierwsze miejsce zajęli juniorzy starsi Skry Częstochowa w halowym turnieju rozegranym w Chorzowie. Prowadzeni przez trenera Sędzielewskiego zawodnicy rocznika 1992/1993 w finale turnieju pokonali drużynę Śląska Świętochłowice 4:1. Dodatkowo najlepszym zawodnikiem turnieju w opinii trenerów uznany został Oskar Kowalik.


Turniej piłki nożnej organizowany był przez MKS „Zantka” Chorzów. Skra swój udział zakończyła na I miejscu nie ponosząc w sześciu spotkaniach ani jednej porażki. Zawody przeprowadzone były w dwóch fazach. W rozgrywkach grupowych nasi juniorzy osiągnęli następujące rezultaty:

SKRA – ZANTKA CHORZÓW 1:0 (O. Kowalik)
SKRA – POGOŃ IMIELIN 3:1 (D. Kędzierski, M. Grzybowski , M. Wolski)
SKRA – WYZWOLENIE CHORZÓW 0:0
SKRA – GÓRNIK BOBOWNIKI 2:1 (M. Grzybowski , D. Kędzierski).

W meczu tym Oskar Kowalik nie wykorzystał jeszcze rzutu karnego. W wyniku osiągniętych rezultatów zespół Skry zajął drugie miejsce ustępując jedynie drużynie AKS Wyzwolenie Chorzów.

W grupie drugiej pierwsze miejsce zajęli zawodnicy Stadionu Śląskiego Chorzów przed drużyną Śląska Świętochłowice.

W półfinale Skra zmierzyła się z zespołem Stadionu Śląskiego, na co dzień występującego w Śląskiej Lidze Juniorów. W regulaminowym czasie gry padł rezultat 0:0, chociaż Konrad Nowak strzelił w ostatniej sekundzie spotkania gola, jednak sędzia nie uznał go stwierdzając, że strzał został oddany po syrenie kończącej spotkanie. Serii rzutów karnych przeciwnicy Skry pomylili się trzykrotnie natomiast Konrad Nowak i Dariusz Kędzierski wykorzystali swoje szanse dzięki czemu drużyna Skry wygrała 2:1.

W drugim półfinale również po rzutach karnych Śląska Świętochłowice pokonał AKS Wyzwolenie Chorzów.

Mecz o trzecie miejsce zakończył się zwycięstwem młodych zawodników AKS Wyzwolenie Chorzów 1:0.

Mecz finałowy nie pozostawił złudzeń, która drużyna była najlepszą w turnieju, wynik 4:1 mówi sam za siebie. Najpierw bramkarza rywali pokonał Mateusz Grzybowski. Na 2:0 podwyższył Oskar Kowalik, następnie swoją pierwszą bramkę w turnieju strzelił Sławomir Gapik. Przy wyniku 3:0 nastąpiła chwila dekoncentracji w obronie, dzięki czemu przeciwnicy strzelili honorowego gola, jednak odpowiedź była natychmiastowa i wynik spotkania ustalił Mateusz Grzybowski.

Na zakończenie turnieju zawodnik Skry – Oskar Kowalik został uznany za najlepszego zawodnika imprezy.

Zespół Skry Częstochowa wystąpił w następującym składzie:
Dawid Majchrzak, Konrad Nowak, Michał Gładysz, Dariusz Kędzierski (2 bramki), Nyga Paweł, Adrian Ciastek, Oskar Kowalik (2 bramki), Maciej Wolski (1 bramka), Mateusz Grzybowski (4 bramki), Sławomir Gapik (1 bramka).

Końcowa kolejność turnieju :

1. SKRA CZESTOCHOWA
2. ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE
3. AKS WYZWOLENIE CHORZÓW

4. STADION ŚLĄSKI CHORZÓW
5. RUCH RADZIONKÓW
6. ZANTKA I CHORZÓW
7. POGOŃ IMIELIN
8. ZANTKA II CHORZÓW
9. MOSiR PIEKARY ŚLĄSKIE
10. GÓRNIK BOBOWNIKI

źródło: www.ks-skra.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *