Skarb kibica MKS Myszków przed sezonem

W poniedziałkowe popołudnie przed klubem odbyła się prezentacja zawodników, którzy przed rundą rewanżową zasilili szeregi MKS-u Myszków. Piotr Prusko, Miłosz Bielecki, Andrzej Buchcik, Krystian Żelazny i Piotr Ściebura to właśnie Ci zawodnicy znaleźli uznanie w oczach trenera MKS-u Krzysztofa Całusa i to oni będą wiosną reprezentować niebiesko-białe barwy.


Przedstawiamy krótką specyfikację nowych zawodników:

Piotr Prusko (napastnik) – W rundzie jesiennej występował w zespole Włodaru Częstochowa, dla którego zdobył 19 goli (10 w lidze i 9 w Pucharze Polski). Zajmuję drugą pozycję w klasyfikacji najlepszych strzelców IV ligi śląskiej gr. I. Wcześniej występował również m.in. w Lotniku Kościelec. Mierzy 180cm i waży 80kg.

Miłosz Bielecki (pomocnik) – Ostatnio reprezentował II-ligowy Bałtyk Gdynia, w którym wystąpił w 18 spotkaniach i spędził na boisku 1016 minut. Cztery razy ujrzał żółty kartonik i jeden raz musiał opuścić boisko po czerwonej kartce. Wcześniej przez sześć sezonów bronił barw Rakowa Częstochowa, a przygodę z piłką zaczynał w Olimpijczyku Częstochowa. Mierzy 177cm i waży 65kg.

Andrzej Buchcik (obrońca) – Pozyskany z Orła Babienica/Psary, w którym rozegrał 974 minuty i wystąpił w 12 spotkaniach. Karany żółtym kartonikiem cztery razy, jeden raz ujrzał czerwoną kartkę. Jest wychowankiem Wawelu Wirek, w którym rozegrał pięć sezonów i awansował z tym klubem do IV ligi w sezonie 2006/2007. W sezonie 2008/2009 występował w Walce Makoszowy i spędził na boisku 1836 minut. Jego wzrost to 187cm a waga 80kg.

Krystian Żelazny (obrońca/pomocnik) – Przygodę z piłką rozpoczynał w zespołach juniorskich Gwarka Zabrze. Jako senior zadebiutował w barwach Górnika Wesoła. Występował również w zespołach AAC Eagles Chicago i Źródła Kromołów. Większość kariery seniorskiej spędził w Wolbromiu gdzie reprezentował tamtejszy Przebój, dla którego zanotował jesienią 15 występów na boiskach II-ligowych i spędził na boisku 1019 minut i został ukarany czterema żółtymi kartonikami. Wzrost – 180cm, waga – 80kg.

Piotr Ściebura (pomocnik) – Jego pierwszy klub to Pogoń Kamyk. Później trafił do rezerw warszawskiej Legii a stamtąd do drużyny Młodzieżowej Ekstraklasy Legii. Zawodnikowi kontynuowanie kariery uniemożliwiła kontuzja kolana i przez pewien czas miał przerwę w grze w piłkę. Obecnie po kontuzji nie ma już śladu i zawodnik powoli wraca do dyspozycji z przed urazu. Mierzy 182kg i warzy 80kg.

Odeszli:
Mateusz Kozłowski – Warta Zawiercie (wypożyczenie)
Wojciech Błaszczyk – Przemsza Siewierz (wypożyczenie)
Przemysław Fajer – Przemsza Siewierz (wypożyczenie)
Sebastian Gruszka – Ostoja Żelisławice (wypożyczenie)

Kadra MKS-u Myszków na rundę wiosenną 2009/2010:

Bartłomiej Wilk
Tomasz Kozak
Andrzej Prokop
Tomasz Jarosz
Marcin Krawczyk
Andrzej Buchcik
Marcin Zawrzykraj
Piotr Trepka
Piotr Ojczyk
Łukasz Marcińczyk
Michał Sołtysik
Krystian Żelazny
Miłosz Bielecki
Piotr Ściebura
Jarosław Bonczek
Rafał Psonka
Przemysław Malczewski
Krzysztof Dorobisz
Piotr Prusko
Kamil Suliński
Damian Sołtysik
Bartosz Zachara

Trener – Krzysztof Całus
II Trener – Waldemar Kamiński
Kierownik drużyny – Wiesław Jarosz

Źródło: www.mksmyszkow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *