Inauguracja rozgrywek 2 ligi w Częstochowie

Wielkimi krokami zbliża się pierwszy mecz rundy wiosennej w grupie Śląsko – Małopolskiej. Już w niedzielę 18 kwietnia, nasi zawodnicy podejmować będą lidera rozgrywek – Biało Czarnych Nowy Sącz, a ligowe emocje po raz pierwszy zawitają do podczęstochowskiej Szarlejki.


Zawodnicy Rugby Clubu Częstochowa są zgodni, że przerwa w rozgrywkach była zbyt długa, a wiosenne sparingi to jednak nie to samo co mecz „o punkty”. W efekcie wszyscy zawodnicy w stanie pełnej mobilizacji z wytęsknieniem wypatrują powrotu do rywalizacji. W rundzie jesiennej, górą byli Biało-Czarni, którzy na swoim boisku odnieśli zwycięstwo w stosunku 24:5. Obie drużyny spotkały się ponownie w lutym, na turnieju w Ostravie, gdzie po zaciętych meczach raz górą byli ponownie Nowosądeczanie (5:0), a w drugim pojedynku padł niecodzienny remis (0:0).

Mecz z Biało-Czarnymi będzie jednocześnie debiutem rugby na obiekcie klubu piłkarskiego Junior Szarlejka, który mieści się w Kalei przy ulicy Szkolnej. – Zdecydowaliśmy się na ten krok, ponieważ wstyd było nam dłużej przyjmować drużyny i zapraszać kibiców na obiekt przy ul. Kopalnianej, gdzie warunki urągały jakimkolwiek standardom – wyjaśnia sekretarz Klubu Jakub Mitek. Co więcej odległość z centrum miasta do obu boisk jest bardzo podobna, a główna różnica jest taka, że boisko przy ul. Kopalnianej leży w administracyjnych granicach Miasta, a obiekt Juniora Szarlejka już nie. – Mamy jednak nadzieje, że nie zniechęci to nikogo do przybycia na ten mecz, który zapowiada się pasjonująco – kończy Sekretarz. W Klubie wszyscy liczą na wsparcie, coraz przecież liczniejszej, grupy kibiców która obserwowała dotychczasowe mecze w Częstochowie. Włodarze RCC nie poprzestają na przenosinach na lepszy obiekt, ale wychodzą do kibiców z szeregiem działań, które w jeszcze większym stopniu mają umilić im oglądanie sportowego widowiska. I tak w trakcie meczu z Biało-Czarnymi będzie możliwość spożycia ciepłego posiłku, a z myślą o tych którzy oglądać rugby będą po raz pierwszy, Klub przygotował ulotki wyjaśniające przepisy gry.

Rugby Club Częstochowa – Biało-Czarni Nowy Sącz
18.04.2010 (niedziela), godz. 15:00, Kalej, ul. Szkolna (obiekt klubu sportowego Junior Szarlejka)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *