Mecz sezonu z podziałem punktów

Nie udało się Skrze dogonić lidera z Myszkowa, mimo ciekawego spotkania, pojedynek w Częstochowie zakończył się podziałem punktów.


IV-ligowe derby regionu pomiędzy częstochowską Skrą Wadrox a MKS-em Myszków zakończyły się podziałem punktów. Remis można uznać ze wskazaniem na przyjednych, którzy w przekroju całego spotkania byli zespołem lepszym.

Wtorkowe spotkanie odbyło się w ramach odrabianych zaległości ligowych i kolejki, która miała zostać rozegrana w ubiegły weekend ale ze względu na trwającą żałobę narodową została odwołana.

Premierowa odsłona spotkania to głównie bardzo dobra gra myszkowian, którzy częściej gościli pod bramką Przemysława Woldana i stwarzali sobie sytuacje bramkowe, jednak aby zdobyć gola na przeszkodzie stawała skuteczność a może jej brak.

Druga odsłona to już zupełnie inne widowisko, które została okraszone aż czterama golami. Najpierw na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Tanżyna, któy ładnym strzałem pokonał b>Wilka.

W 67 minucie wyrównał Piotr Prusko a asystę przy golu zaliczył były zawodnik Rakowa Częstochowa, Miłosz Bielecki, który idealnie dogrywał piłkę do partnera z drużyny.

Myszkowianie dziesięć minut później po pięknym strzale z ostrego kąta Jarosława Bonczka wyszli na prowadzenie 2:1.

Częstochowianie nie dali jednak za wygraną. Grali ambitnie i dążyli do wyrównania. Remis Skrze zapewnił Mateusz Bik, któremu wyszedł „strzał życia” i w końcowym rozrachunku to Jemu przypadła rola „ojca remisu”.

Całe spotkanie na stadnionie Skry Częstochowa oberwowało ok.500 widzów w tym cała kadra drugoligowego Rakowa Częstochowa z trenerem Jerzym Brzęczkiem, Dawidem Jankowskim oraz Krzysztofem Kołaczykiem na czele.

20.04.2010, g.16:30, Częstochowa

Skra Częstochowa – MKS Myszków 2:2 (0:0)

1:0 – Tanżyna 53′
1:1 – Prusko 60′
1:2 – Bonczek 67′
2:2 – Bik 77′

Sędziował: Sławomir Smaczny (Bytom). Widzów:500.

Żółte kartki: Gerega, Pietrasiński, T.Stefański – Trepka, Bączek, Psonka, B.Zachara.

Skra Częstochowa: P.Woldan – Gerega, Tanżyna, M.Woldan, Hudek, Krasnodębski, Musiał (46′ Bik), Rados (67′ Nalepa), Gliński, Pietrasiński (76′ Oziębała), Rokosa (46′ Stefański).

Rezerwowi: Mrożek – Lis, Korbel.

Trener: Tomasz Musiał.

MKS Myszków – Wilk – Ojczyk (40′ Jarosz), Trepka, Buchcik, M.Sołtysik (63′ Malczewski), Żelazny, Psonka, Bielecki, Bonczek (90′ Dorobisz), D.Sołtysik (55′ B.Zachara), Prusko.

Rezerwowi: Kozak- Ściebiura, Zawrzykraj.

Trener: Krzysztof Całus.

Piłkarz meczu: Piotr Prusko (MKS Myszków).

Oto pozostałe rezultaty spotkań w czwartej lidze, w grupie pierwszej:

Zieloni Żarki – Sarmacja Będzin 2:7
Slavia Ruda Śląska – KS Częstochowa 1:2
Zagłębiak Dąbrowa Górnicza – Górnik Wesoła Mysłowice 1:2
Victoria Jaworzno – Czarni Sosnowiec 0:0
Przyszłość Ciochowice – Wyzwolenie Chorzów 1:0
Górnik 09 Mysłowice – ŁTS Łabędy Gliwice 1:0
Olimpia Truskolasy – Górnik MK Katowice 3:0 (wo)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *