Rugbowe warsztaty dla częstochowskich nauczycieli

W ostatnią sobotę Samorządowy Ośrodek Doskonalenia w Częstochowie z myślą o nauczycielach wychowania fizycznego, zorganizował warsztaty, których tematykę stanowiły teoretyczne oraz praktyczne podstawy rugby. Zajęcia z nauczycielami poprowadził szef wyszkolenia Polskiego Związku Rugby – Tomasz Kapustka.


Sukces zazwyczaj ma wielu ojców i nie inaczej było tym razem. Ze strony organizatorów, całą akcję inicjował i koordynował pracownik SOD, a jednocześnie nauczyciel Wychowania Fizycznego z gimnazjum nr 2 – Maciej Hupa, pomoc w „sprowadzeniu” szkoleniowca zapewnił Rugby Club Częstochowa, a same zajęcia perfekcyjnie poprowadził wspomniany już trener Tomasz Kapustka.

W warsztatach wzięło udział kilkunastu nauczycieli ze wszystkich rodzajów placówek od szkół podstawowych po szkoły ponadgimnazjalne. W pierwszej części uczestnicy mieli okazję poznać historię rugby, przepisy, strukturę rozgrywek w Polsce, a także perspektywy rozwoju tak świetnie rysujące się po powrocie rugby na Igrzyska Olimpijskie. Druga część warsztatów odbyła się już na boisku, gdzie trener Kapustka szczegółowo omówił metodykę szkolenia podstawowych elementów, a w prezentacji poszczególnych ćwiczeń na bieżąco pomagali mu w zawodniczki i zawodnicy Rugby Clubu Częstochowa. Na koniec wszyscy wrócili do sali konferencyjnej gdzie podsumowano zajęcia, uczestnikom wręczono materiały szkoleniowe, a kilku szczęśliwców otrzymało sprzęt do wykorzystania na lekcjach w szkołach. Głos zabrał także prezes RCC Mateusz Nowak i przybliżył wszystkim działalność Klubu, szczególnie w zakresie szkolenia, struktury grup wiekowych, oraz naborów do nich. W trakcie prezentacji zaprosił także nauczycieli do współpracy z Klubem oferując możliwość przeprowadzenia pokazów rugby, czy udostępnienia klubowego sprzętu na szkolnych lekcjach W-F. Nauczyciele biorący udział w warsztatach, oprócz wiedzy jak zaprezentować rugby swoim uczniom w szkołach, otrzymali także od SOD stosowne zaświadczenia, które potwierdzają zdobyte doświadczenie. Co więcej, entuzjazm z jakim przyjęto warsztaty wskazuje, że już jesienią możemy spodziewać się kolejnej ich odsłony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *