XI edycja Amatorskiego Turnieju Szóstek Piłkarskich.

Turniej rozgrywany jest od 2004 roku na terenie miasta Częstochowy, średnio udział w nim bierze około 300 osób. W tym roku czeka nas już jedenastą edycję i organizatorzy mają nadzieje na zwiększenie liczby uczestników, a co za tym idzie, także sportowego poziomu tych rozgrywek


Aspekt sportowy nie jest jednak najważniejszy, organizując takie przedsięwzięcie mamy na uwadze przeciwdziałanie wykluczeniom społecznym, patologiom i innym kwestiom nie służącym ogólnie rozumianemu dobru społecznemu – mówi Mateusz Ciszewski – współorganizator.

Zgodnie ze słowami Jana Pawła II: „ Każdy rodzaj sportu niesie z sobą bogaty skarbiec wartości, które zawsze trzeba sobie uświadamiać, aby móc je urzeczywistniać” – My właśnie dzięki tym rozgrywkom staramy się urzeczywistniać to wszystko, co powinno być obecne w naszym życiu codziennym.

Koszt udziału w takiej imprezie jest symboliczny, drużyny grające obecnie w 1 lidze za możliwość zgłoszenia 15 zawodników uiszczają opłatę w wysokości 350 zł (na osobę około 23,50), koszt teamów uczestniczących na drugoligowym froncie to 300 zł (na osobę 20 zł).

Popularność turnieju z roku na rok nieprzerwanie rośnie, zarówno wśród uczestników jak i kibiców – Już na początku lutego mieliśmy telefony od zawodników i drużyn biorących udział w poprzednich edycjach, z zapytaniem czy w tym roku odbędzie się kolejna. Wszystkich oficjalnie uspokajamy, że wszelkie sprawy organizacyjne są w tej chwili dopinane na ostatni guzik, a więc XI edycja zostanie rozegrana

W tym roku zaplanowane jest kilka ciekawostek, jedną z nich jest wprowadzenie wideo-relacji z meczów, każda z drużyn biorąca udział w turnieju otrzyma jedną taką wideo-relację gratis, każdą następną będzie można zamówić u organizatorów z 2 tygodniowym wyprzedzeniem. Jest to fantastyczna możliwość zachowania swego rodzaju pamiątki z uczestnictwa w rozgrywkach.

Organizatorzy planują jeszcze kilka zmian w regulaminie rozgrywek, jedną z najistotniejszych jest umożliwienie udziału zawodnikom zrzeszonym w klubach uczestniczących obecnie w rozgrywkach A i B klasy. Będzie to jeden z czynników zwiększający rangę i poziom tego niezastąpionego turnieju, a także umożliwienie tej grupie ludzi udziału w fantastycznym sportowym wydarzeniu.

Każda poprzednia edycja miała swoją specyfikę, była szczególna, dlatego chcemy podtrzymać tą tradycję i tym razem stworzyć uczestnikom coś, o czym będą jeszcze długo wspominali – mówi Ciszewski

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie organizacyjne które odbędzie się 21 kwietnia o godzinie 18 w Oratorium przy ulicy Kościelnej 53/63 w Częstochowie. Wszelkie inne informacje są dostępne na stronie internetowej Amatorskiego Turnieju Szóstek Piłkarskich – www.atsp.pl.tl oraz pod numerami telefonów 792-710-682 lub 512-572-394. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału!

PLAKAT TURNIEJU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *