Row Rybnik-Babienica 1:1

Po wyrównanym spotkaniu Orzeł zremisował z drużyna Energetyka ROW Rybnik 1:1. Debiutancką bramkę dla naszego zespołu zdobył Kamil Kopański.

Spotkanie rozpoczęło się od ataków Energetyka, jednak ich akcje kończyły się na 30 metrze od bramki Orla bądź niecelnym strzałem. Nasza drużyna ograniczała się do kontrataków które za każdym razem stawały się coraz groźniejsze. W 22 minucie Mateusz Mika rozpoczął grę długim wykopem, piłkę głowa przedłożył Arian Kozieł i w sytuacji sam na sam z bramkarzem ROW-u stanął Kamil Kopański który mocnym strzałem z 15 metrów nie dal szans na skuteczna interwencje golkiperowi gospodarzy. Jest to jego pierwsza bramka zdobyta w barwach Orla.

Orzeł kontrolował przebieg spotkania do 65 minuty kiedy to Łukasz Żyrkowski został sfaulowany w polu karnym. Do piki podszedł Sebastian Kapinos i zrobiło się 1;1. Od tego czasu Energetyk zaczął coraz groźniej atakować. Nasza drużyna skutecznie się broniła. W ostatniej minucie spotkania na strzał z dystansu zdecydował się Marcin Kocur, piłkę zmierzająca w samo okienko bramki w fantastycznym stylu wybronił Mateusz Mika.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 1;1. Warto dodać ze Orzeł w dotychczas rozegranych 7 spotkaniach zdobył 12 punktów czyli tyle co przez cala rundę jesienna.

Skład ROW-u: Skrocki – Mitura, Reclik, Bober, Pacholski – Kuś (46′ Żyrkowski), Grolik (85′ Pieczka), Dziegielowski, Janik (46′ Kapinos) – Szatkowski, Kocur.

Skład Babienica: Mika – Sobala, Boczek, Mosler, Żmuda, Mróz (Mużyłowski), Polis (Kluz), Pawlak, Halemba, Kozieł (Kowalczyk), Kopański (Kajda)