Zakończenie piłkarskiej wiosny na Limanowskiego.

Niedzielne spotkanie częstochowskiego Rakowa z MKS Nielbą Wągrowiec będzie ostatnim podczas rundy wiosennej spotkaniem pomiędzy obiema jedenastkami.


Będzie to także ostatni mecz podopiecznych Jerzego Brzęczka pod Jasną Górą oraz co ciekawe, „gwoździem programu” obchodów ”Dnia Otwartych Drzwi Rakowa”.

Mało brakowało a jutrzejsze spotkanie mogłoby nie zostać w ogóle rozegrane. Wszystko przez mały psikus piłkarskiej centrali. Panowie z Polskiego Związku Piłki Nożnej, we wtorek poinformowali zainteresowane kluby o… przełożeniu niedzielnej kolejki o równy tydzień!

Włodarze klubu z Limanowskiego z prezesem Krzysztofem Kołaczykiem na czele ani myśleli o takim rozwiązaniu. Postanowili wziąść sprawy w swoje ręce i wysłali wszystkie potrzebne dokumenty wraz ze szczegółowym planem niedzielnych obchodów „Dnia Otwartych Drzwi Rakowa” do piłkarskiej centrali.

Przez kilkanaście godzin działacze z Warszawy trzymali obydwie strony w niepewności, po czym poinformowali o warunkowej zgodzie na rozegranie niedzielnego spotkania..

Gospodarze jutrzejszego pojedynku będą mogli jutro liczyć, miejmy nadzieję na dużo większą liczbę fanów „piłki kopanej” niż miało to miejsce na poprzednich spotkaniach przy Limanowskiego. Powód jest oczywisty: całkowity wstęp na mecz będzie wolny a wszyscy Ci, którzy zjawią się w niedzielę na stadionie Rakowa będą mogli jedynie zakupić cegiełkę w cenie 5 złotych.

Każda taka cegiełka będzie brała udział w losowaniach niezwykle atrakcyjnych nagród o łącznej wartości ponad 5 tysięcy złotych.
Częstochowianie z pewnością wystąpią podbudowani ostatnimi wynikami osiąganymi przez zespół. W środę zremisowali bezbramkowo w Sosnowcu, z tamtejszym Zagłębiem będąc o krok od wywiezienia ze Stadionu Ludowego pełnej puli.

Przypomnijmy jeszcze raz, że wstęp na to spotkanie, jak i całą imprezę, jest całkowicie bezpłatny, a emocji i dobrej zabawy na pewno nie zabraknie. Organizatorzy są przekonani, że w niedzielę padnie rekord frekwencji na trybunach, a po ostatnim gwizdku sędziego kibice będą wracać do domu w doskonałych nastrojach.

Początek niedzielnego spotkania o godzinie 17:00, ale cała zabawa będzie się „rozkręcać” już od godziny 11:00, kiedy to na obiektach Rakowa odbędzie się Turniej piłkarski drużyn młodzieżowych „MINI MUNDIAL 2010”, który rozpocznie całą „imprezową niedzielę”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *