Mustaf poległ po dogrywce

Dopiero dogrywka pozwoliła wyłonić zwycięzcę meczu Politechnika II – Mustaf. Akademicy wygrali po zaciętym boju 70:67.

W meczu III kolejki Okręgowej Ligi Koszykówki pomiędzy CTC AZS II Politechnika Częstochowa a UKS „Mustaf” byliśmy świadkami pierwszej w tym sezonie dogrywki. Początek spotkania nie zapowiadał takich emocji, gdyż studenci grając szybko i agresywnie pewnie wyszli na prowadzenie 12-2 w 5 minucie. Goście zaczęli jednak trafiać i zdołali wygrać I kwartę 14-16. W 7 minucie następnej dzięki udanym akcjom świetnie w tym dniu dysponowanego Maćka Żyły prowadzili już 22-32. Końcówka kwarty należała już jednak do gospodarzy, którzy po dwóch celnych „trójkach” doszli „Śliniaków” na 32-33 do przerwy. Swoją dobrą passę akademicy kontynuowali do połowy III odsłony meczu (44-38). Mustaf odrobił część strat, jednak nie upilnował pod koniec kwarty Gaworskiego, którego dwa celne rzuty zza linii 6.75 zapewniły azetesiakom 8-punktową zaliczkę przed ostatnią kwartą (50-42). Tą część gry świetnie rozpoczął Mustaf, który w 7 minucie wyszedł na prowadzenie 50-52, nie pozwalając AZS-owi na zdobycie żadnego punktu. Ostatnie minuty to swoista wymiana ciosów z obu stron i po ładnych i szczęśliwych zagraniach Stemlera wydawało się, że to goście rozstrzygną losy spotkania na swoją korzyść. Nic bardziej mylnego, wystarczyła chwila nieuwagi w szykach obronnych przyjezdnych, by w ostatnich sekundach niezawodny w takich momentach „Gawor” rzutem za 3 punkty doprowadził do dogrywki, gdyż ostatnie gości próby na odniesienie zwycięstwa w normalnym czasie gry nie były udane. W dogrywce dalej trwała zacięta i emocjonująca walka z obu stron, z tym, że to jednak akademicy mieli nieznaczną przewagę, a Mustaf gonił rywali. Może gdyby gracze Rafała Kowalskiego celniej trafiali rzuty wolne (7 niecelnych prób), to wynik pojedynku mógł być inny. Stało się inaczej i to AZS cieszył się ze zwycięstwa, a Mustaf po raz drugi musiał przełknąć gorycz porażki, choć było to najlepsze ich w tym sezonie spotkanie.

CTC AZS II Politechnika Częstochowa – UKS „Mustaf” Częstochowa 70-67 (14-16,18-9,18-17,8-16,d.12-9)

AZS:B. Gaworski-18(5×3),P. Ociepa-17(1),M. Orlikowski-15(1),M. Banasiak-11,A. Suwalski-5,M. Guidon-2,F. Guidon-2,R. Szczepański-0,K. Palarz-0,Ł. Myrda-0,M. Macherzyński-0.

Mustaf: M. Żyła-26,M. Stemler-15(1),P. Owusu-9,Ł.Kowalik-9,Ł. Frej-8,C. Gajda-0,M. Żelazko-0.

Sędziowie boiskowi:Ferenc Janusz, Kliszewski Tomasz
Stolik:Hepner Katarzyna.