Dramatyczna sytuacja w MKS Myszków!

W bardzo ciężkiej sytuacji jest obecnie myszkowski klub po wycofaniu się głównego sponsora – firmy TRIBAG z Siewierza. Jej prezes Wojciech Łubianka, po przegranych wyborach na burmistrza Myszkowa, wycofał się z sponsorowania mimo swoich obietnic.

MKS Myszków znów znalazł się w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Firma TRIBAG, mimo przedwyborczych deklaracji o szerokim wsparciu dla klubu i planach awansu do II ligi ograniczyła do minimum sponsorowanie klubu. 
Obecnie finansować będzie ona tylko dwóch zawodników, z którymi ma podpisane umowy do końca sezonu oraz pokrywać koszty związane z obsługą finansową zatrudnionej w tym celu osoby.


Już przed wyborami nikt w klubie nie miał wątpliwości, że porażka w wyborach Wojciecha Łubianki automatycznie wiązać się będzie z końcem sponsorowania MKS Myszków przez firmę TRIBAG z Siewierza W środę zawodnicy spotkali się z zarządem klubu i dowiedzieli się, że TRIBAG praktycznie wycofał się ze sponsorowania. Piłkarze nie dostali zaległych pieniędzy za listopad i na razie nie zapowiada się, żeby je dostali, bo dotąd pieniądze na wypłaty pochodziły od sponsora. 
Jak mówi jeden z zawodników, zaległości wynoszą pomiędzy 30 a 40 tysiącami zł. Prezes Ireneusz Pieczara twierdzi, że to kwota poniżej 30 tys. zł.
– Musimy podjąć działania, by znaleźć sponsora lub sponsorów. Nie ukrywam, że będzie to bardzo trudne zadanie – mówi prezes Pieczara.

Na wczoraj prezes umówiony był z nowym burmistrzem, ale trudno oczekiwać, że nagle sprawi on, że pojawi się sponsor. Miasto może z kolei przeznaczyć pieniądze tylko na sport młodzieżowy w ramach konkursu dla stowarzyszeń. Jak najwcześniejsze jego przeprowadzenie mogłoby wspomóc klub.
Zawodnicy mają rozpocząć treningi 4 stycznia. Trudno powiedzieć, ilu się na nich stawi. Na 15 stycznia zaplanowano natomiast Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze i wybór nowego zarządu klubu.

Cóż w takiej sytuacji można powiedzieć. Podziękować właścicielowi firmy za dotychczasowe sponsorowanie, bez którego nie wiadomo w jakim miejscu klub by się obecnie znajdował. Z drugiej strony trzeba wyrazić ubolewanie, że wszystko co firma robiła dla Myszkowa było robione jedynie pod kątem wyborów.

źródło: myszkow.naszemiasto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *