Finał HMP Juniorek Młodszych – nasze sreberka.

W dniu dzisiejszym odbył się drugi dzień turnieju finałowego VII Halowych Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych – Tuszyn 2010. W tym dniu zawodniczki ISD-AJD Gola rozegrały dwa mecze, półfinał oraz finał imprezy.

Nasze zawodniczki w tych meczach zagrały z klubami o bogatej historii oraz dobrym zapleczu szkoleniowym co skazywało nas na pożarcie, jednak jak pokazał czas nie pieniądze lecz ambicja i wola walki na boisku wygrywają. Pierwsze spotkanie (półfinał) nasze dziewczęta rozegrały z odwiecznym rywalem drużyną Konińskiego Medyku. Po świetnej grze nasze podopieczne wygrały to spotkanie 5:3 co dało nam miejsce w najlepszej dwójce turnieju. W drugim półfinale naprzeciw siebie stanęły zespoły Warszawskiej Pragi oraz Stilonu Gorzów Wielkopolski. Faworytem tego spotkania był zespół ze stolicy lecz jak pokazał pierwszy półfinał niespodzianki się zdarzają. Tak było i tym razem. Drużyna prowadzona przez Stanisława Adamskiego wygrała swoje spotkanie i u boku naszego zespołu weszła do finału. Układ zespołów występujących w finale był nielada niespodzianką i chyba tylko wielcy optymiści byli w stanie to przewidzieć. Drużyny występujące w finale spotkały się już w tym turnieju ze sobą w grupie. W tamtym spotkaniu padł wynik 3:3 co oznaczało że mecz finałowy będzie meczem wielkich nerwów. I rzeczywiście taki był. Niestety jak się później okazało lepiej to spotkanie rozegrały zawodniczki z Gorzowa które jedną bramką (2:3) pokonały Częstochowską drużynę. Dla naszego zespołu drugie miejsce jest czymś wyjątkowym gdyż osiągnięte ono zostało w pierwszym turnieju finałowym w historii klubu.

Jedno z wyróżnień powendrowało w ręce napastniczki naszego zespołu Marty Di – Giusto która z dwunastoma trafieniami została najlepszą strzelczynią turnieju.

Końcowa klasyfikacja turnieju:

1) GKP Stilon Gorzów Wielkopolski
2) ISD-AJD GOL CZĘSTOCHOWA
3) KKPK Medyk Konin
4) MUKS Praga Warszawa
5) Victoria Gaj
6) LUKS Ecoren Ziemia Lubińska

Wyniki wszystkich meczy drużyny ISD-AJD Gol Częstochowa w tym turnieju

Mecze grupowe

Gol Częstochowa : Victoria SP 2 Sianów
Wynik: 8:2

Bramki:
Marta Di – Giusto (5 trafień)
Olga Sulisz (1 trafienie)
Natalia Klyta (1 trafienie)
Małgorzata Mesjasz (1 trafienie)

Gol Częstochowa : Stilon Gorzów Wielkopolski
Wynik: 3:3

Bramki:
Marta Di – Giusto (1 trafienie)
Olga Sulisz (1 trafienie)
Patrycja Tkacz (1 trafienie)

Gol Częstochowa : MOSiR Sieradz
Wynik: 1:1

Bramka:
Marta Di – Giusto (1 trafienie)

Półfinał

Gol Częstochowa : Medyk Konin
Wynik: 5:3

Bramki:
Marta Di – Giusto (4 trafienia)
Natalia Klyta (1 trafienie)

Finał

Gol Częstochowa : GKP Stilon Gorzów
Wynik: 2:3

Bramki:
Marta Di – Giusto (1 trafienie)
Małgorzata Mesjasz (1 trafienie)

Srebrny skład ISD-AJD Gola Częstochowa:
Ściebura Kinga, Di – Giusto Marta, Klyta Natalia, Sulisz Olga, Mesjasz Małgorzata, Klimczak Karolina, Kała Martyna, Trawczyńska Karolina, Chwalba Monika, Jureczko Ewa, Tkacz Patrycja, Hocwik Patrycja, Winiecka Marta, Borecka Karolina

Sztab szkoleniowy:
Seifryd Włodzimierz, Bodziachowski Włodzimierz

Z tego miejsca zarząd klubu sportowego ISD-AJD Gol Częstochowa chciałby serdecznie podziękować wszystkim sponsorom bez których o ten sukces byłoby na pewno bardzo trudno. Dziękujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *