Młodzież Victorii wystąpi na piłkarskiej gwiazdce w Bielsku-Bialej

W zbliżającym się tygodniu w Bielsku -Bialej odbędzie się cykl turniejów młodzieżowych,w czwartek w roczniku 1996 wystąpi drużyna prowadzona przez Macieja Strożka Częstochowska Victoria.Mecze odbędą się systemem każdy z każdym,początek zaplanowano na godzinę 10.00.

Tegoroczna edycja cyklu turniejów młodzieży w hali w Cygańskim Lesie w Bielsku-Bialej odbędzie się w nowej formule, przy współudziale czeskich partnerów i wsparciu finansowym Euroregionu „Beskidy”.

Jesienią 2003 roku, odpowiadając na konkursową ofertę Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu , wiceprezes BTS Rekord – Tadeusz Pagieła, wymyślił i zorganizował turniej halowy „dzikich drużyn” rozgrywany w okresie ferii świątecznych.

Od samego początku, w każdej edycji turnieju, uczestniczyło co najmniej dwustu młodych piłkarzy. Rychło okazało się, że pod szyldem dzikich drużyn występują gracze na co dzień występujący w zorganizowanych rozgrywkach ligowych, w zespołach klubowych. Stąd od 2006 roku „Piłkarska Gwiazdka – Rekord” ma już inną formułę. W świąteczno-noworocznych zmaganiach zaczęły uczestniczyć „prawdziwe firmy”, o których udział zabiegał wiceprezes ds. sportowych Lech Szymonowicz. Wystarczy przytoczyć końcowe wyniki rywalizacji w 2006 roku w poszczególnych rocznikach. Wśród zawodników z rocznika 1996 najlepsi okazali się gospodarze przed innymi bielskimi klubami – TS Podbeskidzie i BKS Stal. W gronie ówczesnych 12-latków triumfowała Wisła Kraków, a medalowe pozycje zajęli – Rekord i częstochowski Olimpijczyk. Jak silna i doborowa stawka stanęła na starcie tego turnieju świadczy fakt, iż dopiero na czwartym miejscu uplasował się Banik Ostrawa. W kolejnych rocznikach po zwycięstwo sięgnęła bialska Stal (rocznik 1992) i gospodarze (1990).

W piątej edycji cyklu turniejów w 2007 roku, aż dwakroć wygrana należała do wychowanków „Białej Gwiazdy”, a w jednym przypadku – w roczniku 1994 – pierwsze miejsce na podium zajęli „rekordziści”. Kto pomyślałby wtedy, że z tej generacji wywodzić się będą aktualni mistrzowie kraju w futsalu do lat 16-stu! Przed kilku tygodniami właśnie Ci zawodnicy zdobyli złote medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski w swojej kategorii wiekowej. Tak więc coś, co na wstępie zostało pomyślane jako fajny, świąteczny „przerywnik” okazało się podstawą do późniejszych sukcesów na arenie ogólnopolskiej.

Dwa lata temu rozegrano, jak zwykle, zawody w ciągu czterech dni. Po palmę pierwszeństwa w poszczególnych rocznikach sięgali kolejno: Gwiazda Ruda Śląska (rocznik 1998), Rekord Bielsko-Biała (1997), Stadion Śląski Chorzów (1996) i sosnowieckie Zagłębie (1995).

Przed rokiem zaś gospodarze okazali się na tyle uprzejmi, że ustąpili najwyższego miejsca „na pudle” przyjezdnym. W kategoriach wiekowych triumfowały zespoły: Pasjonacika Dankowice, Podbeskidzia Bielsko-Biała, Unii Oświęcim i Chrzciciela Tychy.

Nie w miejscach, medalach i pucharach jednak rzecz. Siedem edycji „Piłkarskiej Gwiazdki – Rekord” dowodzi sensu ich organizacji. Kiedyś z trudem ubiegano się o start w zawodach zespołów o określonej w środowisku renomie. Dziś, to organizatorzy z wielomiesięcznym wyprzedzeniem odpowiadają na pytania o możliwość udziału. W turniejach uczestniczyły m.in. z rejonu całego Podbeskidzia, Żywiecczyzny, Śląska, Zagłębia, Ziemi Częstochowskiej, Małopolski oraz Czech.

Co ważne i istotne, turniej organizowany nakładem sił działaczy Beskidzkiego Towarzystwa Sportowego Rekord praktycznie od zarania miał swoich szacownych sprzymierzeńców. Wsparcia rzeczowego nigdy nie odmówił Urząd Miejski w Bielsku-Białej oraz redakcje Dziennika Zachodniego, Radia Bielsko i nie istniejącego już portalu sportowebeskidy.pl. Od zawsze finansowej pomocy w organizacji udzielała firma Rekord Systemy Informatyczne, której szefuje jednocześnie prezes klubu Rekord – Janusz Szymura.

W tym roku cykl turniejów znów przechodzi przeobrażenie. Impreza odbywa się w ramach programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej 2007-2013 Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska, a współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Regionalnego oraz budżetu państwa. W tym zakresie partnerem jest klub Fotbal Frydek-Mistek.

30.12.2010 r. (czwartek), g. 10:00 – rocznik 1996 i młodsi

Udział biorą: Hesed Tarnów, Futsal AK Pyskowice, Victoria Częstochowa, Chrzciciel Tychy, Gwiazda Ruda Śląska, Rekord Bielsko-Biała

źródło: www.bts.rekord.com.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *