Tegoroczny „Piłkarski Turniej Gwiazdkowy” już za nami.

Bez wątpienia sukcesem organizacyjnym oraz sportowym zakończył się tegoroczny „Piłkarski Turniej Gwiazdkowy : Piłkarska Gwiazdka Cup 2010”. W tej niezwykłej imprezie wzięło udział wielu znanych piłkarzy.

W tym roku „gwiazdka” rozpoczęła obchody 90-lecia istnienia częstochowskiego Rakowa. Poprzednia impreza była oficjalnym pożegnaniem z karierą piłkarską przez Jerzego Brzęczka.

Z tej okazji na parkiecie częstochowskiej Hali Polonia nie zabrakło zarówno obecnej drużyny Rakowa jak i tej z lat świetności klubu.

W drużynie o nazwie „Raków 90 lat tradycji”, przed częstochowskimi kibicami pojawili się : Andrzej Wróblewski, Krzysztof Stępień, Mariusz Przybylski, Marcin Bojarski, Maksymilian Rogalski, Piotr Malinowski Adrian Klepczyński oraz Grzegorz Lelonek.

Kilku z nich miało za sobą bardzo udane występy w barwach Rakowa, gdy ten występował w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

W drużynie „Piłkarskiej Gwiazdki” zobaczyliśmy za to doskonale znanych dla wielu nie tylko z boisk piłkarskich a także ze szklanego ekranu – Jakuba Błaszczykowskiego, Jerzego Brzęczka, Krzysztofa Kołaczyka, Radosława Gilewicza, Dariusza Gęsiora, Andrzeja Kobylańskiego, Piotra Lecha, Dariusza Dudka, Marcina Brosza i Artura Płatka. Pod Jasną Górę z różnych względów nie dotarli wcześniej awizowani : Grzegorz Mielcarski oraz Tomasz Rząsa.

Stawkę uczestników rywalizacji uzupełnili: czołowa ekipa rozgrywek amatorskich w Częstochowie, zespół Fachowca w którego składzie wystąpiło kilku znanych sponsorów oraz drugoligowa drużyna Rakowa Częstochowa.

Całą imprezę prowadzili wspólnie: Filip Adamus oraz Irek Bieleninik. W loży Vip-owskiej pojawił się nowo wybrany prezydent miasta Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk. Jego osobę kibice Rakowa przywitali gromkimi brawami.

Prze rozpoczęciem „Piłkarskiej Gwiazdki” wyemitowany niezwykły film w którym zaprezentowano najpiękniejsze chwile z całej 90-letniej historii Rakowa. Pojawiły się w nim m.in fragmenty spotkań Rakowa z pierwszej ligi, magazyn „Gol” emitowany wówczas w drugim programie Telewizji Polskiej, który był wówczas poświęcony sukcesom Rakowa, wywiady z czasów pierwszej ligi z Pawłem Skrzypkiem oraz Janem Spychalskim oraz niezapomniane rzuty karne z barażów z Koszarawą Żywiec. Na zakończenie filmu pojawił się napis: „Czy ciąg dalszy nastąpi”?

Przed zmaganiami piłkarzy nastąpiła miła uroczystość. Z rąk zarówno Krzysztofa Kołaczyka jak i Krzysztofa Matyjaszczyka pamiątkowe statuetki otrzymał Piłkarz Roku 2010 wybrany przez dziennikarzy tygodnika „Piłka Nożna”, Jakub Błaszczykowski.

Środowej imprezie towarzyszły m.in licytacje koszulek piłkarskich. Jedną z nich była koszulka „Rakowa Częstochowa 90 lat tradycji”, wraz z autografami zawodników częstochowskiego klubu, którzy wystąpili w tej imprezie, którą za kwotę 1000 złotych wylicytował… Jakub Błaszczykowski.

Drugą koszulką w licytacji była oryginalna koszulka Borussii Dortmund wraz z autografami wszystkich piłkarzy tego klubu. Została Ona sprzedana za kwotę… 3000 złotych jednemu z kibiców.

Całkowity dochód z przeprowadzonych licytacji zasilił konto zarówno Akademii Piłki Nożnej jak i Rakowa Częstochowa. Całość środków została przekazana na szkolenie dzieci i młodzieży.

Wyniki spotkań „Piłkarskiego Turnieju Gwiazdkowego”: „Piłkarska Gwiazdka Cup 2010”:

Raków Częstochowa – „Raków Częstochowa 90 lat tradycji” 5:7, (3:5)

Fachowiec – Reprezentacja Piłkarskiego Turnieju Gwiazdkowego 0:6, (0:2)

Mecz o 3.miejsce:

Fachowiec – Raków Częstochowa 2:6, (1:2)

Finał:

Reprezentacja Piłkarskiego Turnieju Gwiazdkowego – „Raków Częstochowa 90 lat tradycji” (7:2), (2:2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *