Dwugłos trenerski

Poniżej prezentujemy państwu co mieli do powiedzenia po dzisiejszym spotkaniu kontrolnym trener Rakowa Częstochowa Jerzy Brzęczek oraz Artur Skowronek szkoleniowiec Ruchu Radzionków.

Jerzy Brzęczek (Raków Częstochowa) :

– Na pewno dzisiejsze spotkanie nie wyglądało tak dobrze jak sparing z Polonią Bytom, ale wydaje mi się, że też bardzo pożyteczne doświadczenie. Popełniliśmy wiele błędów , ale drużyna z Radzionkowa jest dość zdecydowana taktycznie. Mieliśmy problemy z pressingiem i zbyt dużą ilością strat, zdarzało się, że musieliśmy za tą piłką gonić. Ale ta porażka jest nam potrzebna. Możemy teraz wiele przeanalizować, wyciągnąć wnioski i to poprawić. Co do oceny testowanych dzisiaj zawodników: Mateusza Kyzioła i Rafała Czerwińskiego, to na pewno jest im trudno wdrożyć się od razu, tym bardziej, że grali dziś z dobrze zorganizowaną drużyną, jaką jest Ruch. Na pewno nie wykonali wszystkiego poprawnie.Ale ja znam ich umiejętności i zobaczymy jak to będzie wyglądało jeśli chodzi o ich przejście do naszego klubu. Trenują z nami od dziś i już niedługo będziemy podejmować dalsze decyzje.

Artur Skowronek (Ruch Radzionków):

– Ocena dzisiejszego spotkania jest pozytywna. Wiadomo, że są jeszcze jakieś mankamenty w naszej grze. Natomiast mamy czas by te mankamenty zniwelować.
Na obóz jedziemy tym składem, który dzisiaj grał w sparingu. Nikogo więcej nie zabieramy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *