Niemiec za silny dla Strzelczyka

Mateusz Strzelczyk przegrał w ćwierćfinale turnieju z Niemcem Rubenem Crawfordem przez duszenie zza pleców w drugiej rundzie. Młody zawodnik Adrenaliny dzielnie się bronił, ale Crawford okazał się zbyt mocny.

Plan Strzelczyka był prosty – utrzymać walkę w stójce jak najdłużej. Okazało się to niemożliwe. – Bardzo silny rywal z dobrymi zapasami. Ciężko było go utrzymać – opisywał po walce Strzelczyk. Po chwili klinczu Strzelczyk wylądował na plecach. Złapał Crawforda w gardę i dość mądrze bronił się przed ground and pound, które zakończyłoby walkę, ale nie miał pomysłu na zmianę sytuacji i powrót do stójki. Pierwsza runda kompletnie zdominowana przez Niemca.

W drugiej Strzelczyk chciał zaskoczyć rywala swoją firmową techniką, ale Crawford wzorowo obronił pracę domową. – Spodziewałem się jego latających kolan, oglądałem jego walki i byłem na to przygotowany – mówił Crawford. Niemiec przechwycił kolano i znów sprowadził walkę do parteru. W tym sprawdził jak do walki przygotował się Strzelczyk i zaczął pracować nad duszeniem zza pleców, którym wygrał trzy poprzednie walki. Mateusz początkowo dobrze się bronił, ale po przetoczeniu oddał Crawfordowi plecy i zmuszony był poddać walkę. – Niestety oddałem mu plecy, a on takich okazji nie marnuje – żałował Strzelczyk.

20-latek z Adrenaliny nabrał jednak niezbędnego doświadczenia w walce z solidnym zapaśnikiem i dobrym grapplerem. – Mam nadzieję, że wyciągnę wnioski, które pozwolą mi być lepszym, ale najpierw muszę ochłonąć – mówił świeżo po walce Strzelczyk. – Trening, trening i jeszcze raz trening. Mam nadzieję, że wkrótce ktoś zaproponuje mi kolejną zawodową walkę – dodał Strzelczyk, a my czekamy z niecierpliwością na kolejne starty młodej gwardii AFC.

Walka wieczoru:

84 kg.: Antoni Chmielewski pok. Vitora Nobregę przez jednogłośną decyzję po rundzie dodatkowej

Pozostałe:

Półfinały turniej KSW w wadze półśredniej
77 kg.: Ruben Crawford pok. Rafała Błachutę przez decyzję
77 kg.: Aslambek Saidov pok. Domingosa Mestre przez decyzję

70 kg.: Artur Sowiński pok. Paula Reeda przez TKO (uderzenia w parterze), 2:45 runda 1

Ćwierćfinały turniej KSW w wadze półśredniej
77 kg.: Robert Radomski pok. Wandersona Silvę przez decyzję po rundzie dodatkowej
77 kg.: Ruben Crawford pok. Mateusza Strzelczyka przez poddanie (duszenie zza pleców), 0:55 runda 2
77 kg.: Domingos Mestre pok. Pawła Głębockiego przez TKO (uderzenia w parterze), 3:56 runda 2
77 kg.: Aslambek Saidov pok. Marco Santiego przez TKO (przerwanie przez lekarza), 5:00 runda 1

Pojedynek rezerwowy w turnieju KSW w wadze półśredniej
77 kg.: Rafał Błachuta pok. Rafała Schabka przez poddanie (duszenie zza pleców), runda 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *