Pierwsze zwycięstwo Rakowa.

Skromnym zwycięstwem Rakowa Częstochowa , 1:0 z lokalnym rywalem, Victorią Częstochowa zakończyło się sobotnie spotkanie obydwu drużyn.

Jedynego gola dla gospodarzy strzelił w 75 minucie, Arkadiusz Hyra. Samo spotkanie było toczone w bardzo szybkim tempie i mogło się podobać. Drużynę Rakowa dwukrotnie od straty goli ratowała poprzeczka.

W ekipie gospodarzy już od dłuższego czasu prawdziwy szpital. Chorzy lub kontuzjowani są: Paweł Kowalczyk, Paweł Nocuń, Maciej Gajos, Adrian Świerk, Mateusz Kos, Piotr Ceglarz , Łukasz Kmieć,Mateusz Górecki, Adam Łysek.

W drużynie Rakowa w sobotnim sparingu byli sprawdzani dwaj zawodnicy: niespełna 22-letni pomocnik, Artur Derejczyk z KS Przeboju Wolbrom oraz 19-letni bramkarz, wychowanek Olimpijczyka Częstochowa a ostatnio reprezentujący, GLKS LOT Konpiska, Andrzej Cieślak.

W drużynie częstochowskiej Victorii bardzo dobrze zaprezentowali się ostatnio nowo pozyskani zawodnicy.

Przed spotkaniem Rakowa Częstochowa z Victorią Częstochowa, odbył się mecz towarzyski rezerw Rakowa z MKS-em Gogolin w którym padł remis 3:3.

Kolejny mecz towarzyski podopieczni Jerzego Brzęczka rozegrają w środę, 2 lutego. Na wyjeździe spotkają się z pierwszoligowym MKS-em Kluczbork.

29.01.2011, g.12:30, Częstochowa:

KS Raków Częstochowa – KS Victoria Częstochowa 1:0, (0:0)

1:0 Hyra 75′

Sędziował: Piotr Lasyk (Bytom). Widzów:50.

KS Raków Częstochowa: Szramowiat (80′ Cieślak)- Mastalerz, Hyra, A.Pluta, Ł.Kowalczyk, Derejczyk, Lenartowski, Ł.Kmieć (27′ S.Ogłaza), Witczyk, D.Świerk, Brondel.

KS Victoria Częstochowa (1.połowa): Pląskowski – Rumiński, Ł.Stefański, Bolechwski, W.Marczyk, Świerczyński, Rabiej, K.Sobala, Piwiński, Bielecki, Ścisłowski.

KS Victoria Częstochowa (2.połowa): Pląskowski – Rumiński (60′ Ł.Stefański), Toborek, Bolechowski, Zgrzebny, Wiśniewski, Kotas, R.Stefański, Piwiński (60′ Ścisłowski), Bielecki (60′ Rabiej), G.Sieradzki.

Trenerzy: Sebastian Łukiewicz i Maciej Strożek.

Piłkarz meczu: Arkadiusz Hyra (KS Raków Częstochowa).