Raków podejmuje KS Ruch Radzionków

Drużyna pierwszoligowego KS Ruchu Radzionków będzie kolejnym sparingpartnerem częstochowskiego Rakowa. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 22 stycznia o godzinie 13:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią na obiekcie Rakowa. Wstęp wolny.

Dla zajmującej szóste miejsce w rozgrywkach pierwszej ligi, drużyny z Radzionkowa będzie to drugi tej zimy mecz towarzyski. Podobnie jak i dla częstochowskiego Rakowa. Póki co obydwie drużyny w przerwie zimowej przegrały swoje dotychczasowe mecze kontrolne.

Podopieczni Jerzego Brzęczka ulegli w minioną środę, bytomskiej Polonii, 0:1, natomiast radzionkowianie w ubiegłą sobotę przegrali w Sosnowcu z tamtejszym Zagłębiem, 3:4.

Dla Ruchu Radzionków jutrzejszy sparing z Rakowem Częsotchowa będzie „próbą generalną” przed czekającym ich tygodniowym zgrupowaniem w Kluczborku.

Bezpośrednio po meczu towarzyskim z Rakowem Częstochowa podopieczni trenera Artura Skowronka udadzą się na tygodniowe zgrupowanie w Kluczborku. W kadrze na to spotkanie jak i na zgrupowanie znajduje się były zawodnik częstochowskiego Rakowa, Tomasz Foszmańczyk.

W jutrzejszym meczu przed częstochowską publicznością najprawdopodobniej zaprezentują się także piłkarze, którzy mają za sobą wiele występów w piłkarskiej ekstraklasie, m.in : Jacek Wiśniewski, Piotr Rocki czy Dawid Jarka.

Kadra KS Ruchu Radzionków na towarzyskie spotkanie z Rakowem Częstochowa oraz na tygodniowe zgrupowanie w Kluczborku:

Bramkarze: Marcin Suchański, Łukasz Skorupski, Piotr Adamek.

Obrońcy: Marcin Trzcionka, Tomasz Rzepka, Jacek Wiśniewski, Andrzej Niewulis, Kamil Szymura, Damian Kaciczak, Piotr Łopuch, Sylwester Sikorski.

Pomocnicy: Ján Beliančin, Wojciech Mróz, Paweł Giel, Tomasz Foszmańczyk, Piotr Rocki, Mateusz Mak, Miłosz Przybecki, Mateusz Cieluch.

Napastnicy: Dawid Jarka, Piotr Giel, Michał Mak, Marcin Sobczak.

Trener: Artur Skowronek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *