Wraca Liga Okręgowa Koszykówki

Po przerwie do rywalizacji w Okręgowej Lidze Koszykówki wrócili koszykarze GZOKSTiP Konopiska, którzy podejmowali u siebie UKS Dwójkę Kamienica.

Początek spotkania należał do Dwójki, która jako pierwsza zdobyła 4 pkt. Z biegiem czasu to jednak zawodnicy GZOKSTiP zdominowali kosz rywali po celnych rzutach Pawła Balika (2×3) na tablicy po 10 minutach widnia wynik 15:8 dla gospodarzy.

Druga kwarta rozpoczęła się od trzypunktowego celnego rzutu Balika, który w całym meczu, sprzedał drużynie UKS cztery trójki. Rotacje w składzie UKS nie przynosiły pożądanego wyniku, i po dwóch kwartach spotkania GZOKSTiP – DWÓJKA wynik przedstawiał się następująco 33:22.

Na trzecią kwartę na boisko trener UKS desygnował Rafała Kazimierczaka, który stawiał pierwsze kroki w Konopiskach. Popularny Kaziu zastąpił dwojącego i trojącego się Przemka Ujmę na rozegraniu. Konsekwentna i twarda gra przyniosła pożądany efekt i UKS wygrał trzecią kwartę 15:12 i nadal myślał o tym by urwać 2 pkt gospodarzą.

Czwarta kwarta rozpoczęła się od celnego rzutu za 3 pkt Kazika, i od tego momentu zawodnicy UKS złapali wiatr w żagle, po 34 minutach gry na tablicy pojawił się wynik remisowy. Zawodnicy Konopisk, postawili twarda obronę na całej sali, natomiast przyjezdni ograniczali się do obrony od linii za trzy punkty. Ostatnie minuty to nerwowa gra drużyn z lekkim wskazaniem na drożynę UKS, która poradziła sobie z naciskiem gospodarzy podczas wyprowadzania piłki z własnej połowy podając precyzyjne piłki do Łukasza Boryckiego, który zamieniał wejścia na dwupunktowe zdobycze. Kropkę nad i postawił Kazik, który podczas pozycyjnego ataku został sfaulowany. Rzuty osobiste zamienił na dwa punkty i w tym momencie mógł się zdarzyć tylko cud by drożyna gospodarzy wygrała mecz. Sędziowie zagwizdali koniec meczu, a Dwójka wygrała na ciężkim terenie z Konopiskami 59:54.

GZOKSTiP KONOPISKA – UKS DWÓJKA KAMIENICA POLSKA 54:59 (15:8, 18:14, 12:15, 9:22)

GZOKSTiP KONOPISKA: Balik.P – 17, Kowalski.Ł – 13, Wróbleski.T – 8, Raszewski.D – 7, Bendkowski.K – 5, Górniak.M, Masztelan.W – 2

UKS DWÓJKA KAMIENICA POLSKA: Borycki.Ł – 17, Ujma.P – 15, Kazimierczak.R -7, Gałka.P, Pańczyk.K, Kulawik.W – 6, Bieniek. M – 2

Sędziowie boiskowi: Jaśkiewicz Jacek, Sośniak Janusz
Stolik: Gajda Cezary