Brak kondycji Ci doskwiera ? – Przyjdź ! Wykonaj test Coopera

Stowarzyszenie Klub Ludzi Aktywnych ZABIEGANI Częstochowa zaprasza 2 kwietnia 2011 roku na TEST COOPERA. Test sprawności fizycznej odbędzie się na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym przy ulicy Dąbrowskiego 58/64.

Na sprawdzian zapraszamy już od godziny jedenastej. W próbie wysiłkowej uczestniczyć mogą osoby pełnoletnie oraz młodzież gimnazjalna i starsi. Oczywiście niepełnoletni muszą posiadać pisemna zgodę opiekunów prawnych. A pełnoletni podpisać oświadczenie, że są zdrowi i biorą udział na własną odpowiedzialność. Test Coopera jest bardzo łatwy do przeprowadzenia i polega na tym, aby w ciągu 12 minut pieszo pokonać taki dystans na jaki pozwoli organizm. Kto może przez dwanaście minut biec – niech biegnie. Zmęczony niech odpoczywa w marszu i znów przechodzi w bieg itd.

W zależności od płci i przedziału wiekowego na podstawie pokonanego dystansu ocenia się formę fizyczną wg tabelki zamieszczonej w regulaminie testu.

Organizowany przez Zabieganych test Coopera na tydzień przed 3biegiem częstochowskim będzie swoistym prologiem tej ogólnopolskiej imprezy. 9 kwietnia na starcie spodziewamy się blisko tysiąca zawodników. Wśród których podobnie jak w latach ubiegłych nie zabraknie mieszkańców naszego miasta. Testy Coopera organizowane są cyklicznie w wielu miastach. Największy sprawdzian, bo na kilkunastu obiektach w ramach akcji „Rusz kuper” organizowany jest w stolicy.

Zachęcamy Częstochowian do sprawdzenia swojej kondycji fizycznej. Zwłaszcza liczymy na członków klubów i stowarzyszeń sportowych. Udział w teście jest bezpłatny i nie wymaga specjalistycznego sprzętu. Wystarczy strój i obuwie sportowe. Organizator zapewnia do picia wodę. Uhonorowany zostanie najstarszy i najmłodszy uczestnik testu oraz najliczniejsza drużyna. Wśród wszystkich uczestników rozlosowane zostaną upominki. Każdy chętny będzie mógł otrzymać imienny certyfikat zaliczenia TESTU COOPERA.

Szczegółowe informacje w regulaminie: zabiegani.czest.pl/pdf/reg_cooper.pdf lub na stronie www.zabiegani.czest.pl

Pytania odnośnie testu prosimy kierować pocztą elektroniczną na maila: zabiegani@gmail.com lub zadawać bezpośrednio na FORUM klubowym w temacie „Wiosenny TEST COOPERA” (wejście przez stronę internetowa klubu)

ZAPRASZAMY ! Do zobaczenia na bieżni w pierwsza sobotę kwietnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *