Futsal: Kto zostanie Mistrzem Polski rozstrzygnie się dopiero pod Jasną Górą.

W piątek (11 marca) wieczorem drużyna Gola udała się do Opola gdzie rozegrała pierwsze spotkanie wielkiego finału PLFK. Po tym pojedynku wciąż nie wiemy która drużyna zdobędzie tytuł mistrzowski.

Wczorajsze spotkanie było pojedynkiem dwóch futsalowych gigantów tego sezonu, o wysokim poziomie obu ekip może świadczyć to iż w całym pojedynku byliśmy świadkami tylko dziesięciu fauli (najczęściej tyle fauli ekipy miały już po pierwszej części gry) a gra toczyła się w bardzo szybkim tempie. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej odsłonie kibice byli świadkami jeszcze lepszej gry obu ekip.

W 24 minucie po ładnym uderzeniu Reni Uchnast bramkarka gospodyń nawet nie zdążyła się ruszyć. Pomimo tego iż w tej części gry byliśmy jeszcze świadkami dwóch dogodnych sytuacji (poprzeczka Reni po strzale z rzutu wolnego oraz słupek dla drużyny miejscowej) wynik nie uległ zmianie i częstochowianki cieszyły się z kolejnego sukcesu odniesionego w tym sezonie na parkietach I PLFK.

11.03.201, g. 20:00, Opole

KS Unia Opole – ISD AJD Gol Częstochowa 0:1, (0:0)

0:1 Uchnast 24′

Żółte kartki:
38’ Uchnast (Gol), 39’ Chorągwicka (Unia)

ISD AJD Gol Częstochowa: Klabis – Uchnast, Maziarz, Rokosa, Matczak, Jędrak, Wolak, Di Giusto, Bąk, Jeziorska, Kmiecik.

Trenerzy: Karol Bodziachowski i Włodzimierz Seifryd.

KS Unia Opole: Ludwiczak – Gaj, Zylla, Nartowska K, Nartowska A, Bielska, Chorągwicka, Król, Kaczerewska, Sobczyk, Gajdemska, Grzelińska.

Trener: Andrzej Mazurek.

Rewanżowe spotkanie finałowe odbędzie się 2 lub 3 kwietnia w Hali „Polonia” w Częstochowie. Już dziś serdecznie zapraszamy. Wstęp oczywiście wolny!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *