Górnik Zabrze najlepszy w Skra Cup 2011

Górnik Zabrze okazał się najlepszym zespołem rozegranego na hali gimnazjum w Olsztynie k/ Częstochowy turnieju „SKRA CUP 2011” dla piłkarzy z rocznika 1997.

W finale zawodów, Zabrzanie 2 – 1 pokonali Gosław Jedłownik, a sam pojedynek był okrasą tego ciekawego turniej.

W silnej stawce bardzo dobre wyniki osiągnęły nasze częstochowskie zespoły – Raków uplasował się na 4 miejscu a gospodarze drużyna Skry prowadzona przez Roberta Mroza zajęła 6 lokatę.

Najlepszym bramkarzem turnieju głosami trenerów wybrany został golkiper Skry – Piotr Drożdź.

Sobotni turniej, przyciągnął tłumy na hale widowiskowo-sportową w Olsztynie i nie mieli oni powodów do nudy. 32 rozegrane mecze w bardzo ciekawym systemie były bardzo wyrównanymi spotkaniami, często z emocjonującą końcówką 12-minutowych pojedynków. Jeśli dodamy, że w tylu meczach strzelono raptem 68 goli, to będziemy mieć pełen obraz tego co działo się w hali. W 30 meczach nie było większej różnicy w meczu niż 2 gole. Drużyny w których było pełno zawodników kadry śląska, zawiesiły sobie bardzo wysoko poprzeczkę z meczu na mecz grając coraz ładniej zarówno dla kibica, siebie jak i swoich trenerów. Jednak jak to często bywa w takich przypadkach, zawsze znajdzie się drużyna której będzie towarzyszyć pech w czasie zawodów i reguła po raz kolejny się potwierdziła. Hutnik Kraków grając naprawdę dobrą piłkę, odbiegając od reszty rówieśników wyszkoleniem technicznym, miała problem z wykończeniem akcji i stąd raptem 8 miejsce. Inne drużyny zagrały na maximum swoich umiejętności i tu trzeba pochwalić naszych młodych adeptów futbolu.

„Skrzacy” z góry skazywani na tzw „pożarcie” nie przestraszyli się żadnej z drużyn, walczyli od pierwszej do ostatniej minuty strzelili w turnieju zaledwie jednego gola a mimo to zajęli 6 miejsce, Za parę lat, możemy mieć naprawdę dobrego fachowca miedzy słupkami, ponieważ kapitan naszej drużyny Piotr Dróżdż często ratował swoją drużynę i znakomitym paradami przykuł uwagę wszystkich trenerów którzy zdecydowali wybrać go bramkarzem turnieju.
O finale, można powiedzieć jedno – lepszych drużyn w meczu o I miejsce nie mogliśmy sobie wymarzyć. Zarówno Górnik Zabrze jak i Gosław Jedłownik, od początku imponowali swoimi umiejętnościami (po 4 wygrane i 1 remisie obu ekip do meczu finałowego) i to w tych drużynach znalazł się najlepszy strzelec i zawodnik turniej. Z 4 bramki (2 strzelił w wielkim finale, zostając bohaterem swojej drużyny!) królem strzelców został zawodnik Górnika Zabrze – Michał Chmurczyk, zaś statuetkę dla najlepszego zawodnika zgarnął zawodnik Gosława, Michał Suślik.

Pełne wyniki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *