Karol Walaszczyk Mistrzem Eliminacji Strefowych Kadetów w Boksie

W dniach 12 – 13 marca 2011 roku w Jaworznie odbyły się Eliminacje Strefowe do Finału XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Boksie (Mistrzostwa Polski Kadetów). W zawodach strefowych uczestniczyło (po wcześniejszych kwalifikacjach) 2 zawodników z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Blachownia” – Karol Walaszczyk w wadze 75 kg oraz Jacek RUP w wadze + 80 kg.


W dniu 12 marca br. odbyły się walki półfinałowe w których zawodnicy UKS Blachownia spotkali się z :
– w kategorii wagowej 75 kg Karol Walaszczyk wygrał na punkty z Wodeckim Miłoszem z Myszkowa, zdobywając awans do walk finałowych,
– w wadze + 80 kg Jacek RUP po wyrównanej walce, przegrał na punkty z Szymonem Kantorowiczem z Mysłowic, zajmując III miejsce w Turnieju.

Natomiast w dniu 13 marca podczas walk finałowych Karol Walaszczyk zdecydowanie wygrał przez RSC w III rundzie z Mateuszem Pokorskim RKS Łódź.

Karol Walaszczyk wygrywając eliminacje strefowe uzyskał awans do walk finałowych XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które odbędą się w dniach od 27.04. – 03.05.2011 w Sobótce oraz znalazł się w ósemce zawodników kategorii wagowej 75 kg, którzy będą walczyć o tytuł Mistrza Polski Kadetów na rok 2011.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *