Nocne pływanie w Myszkowie.

Noc z 26 na 27 lutego to noc I Rodzinnego Maratonu Pływackiego. Pomysłodawcą i organizatorem było Stowarzyszenie Podlas. Bardzo aktywnie w imprezę włączył się MOSiR. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta Myszkowa – Włodzimierz Żak.

Atrakcyjność imprezy sprawiła, że na basenie pojawiło się 120 osób. Planowane 30 km do przepłynięcia zmieniło się w 127 km, które zawodnicy pokonywali od g.22.00 w sobotę do 6.00 rano w niedzielę. Uroczystego otwarcie maratonu dokonali z-ca burmistrza Iwona Franelak i dyrektor MOSiR-u Piotr Wysocki. Imprezę zakończył Burmistrz Miasta Włodzimierz Żak, przepływając z uczestnikami ostatnie metry basenu w towarzystwie niepłynącego v-ce Marszałka Województwa Śląskiego Mariusza Kleszczewskiego. MOSiR, jako gospodarz imprezy, udostępnił wszystkim obecnym na maratonie swoje zaplecze. Można więc było bezpłatnie skorzystać z siłowni, sauny, sal do ping-ponga.

Bożena Włodarska przeprowadziła kurs pierwszej pomocy, a Stowarzyszenie Podlas uatrakcyjniło imprezę o pokaz strojów kąpielowych na wesoło. Dla wszystkich przygotowano bezpłatny bufet z pysznymi bułeczkami, ciastem domowego wypieku oraz napojami. Jak podkreśla Burmistrz Żak – Instytucje miasta i ludzie tam pracujący zawsze są otwarci na inicjatywy naszych stowarzyszeń. Ta nocna impreza pokazała, że nie zawsze najważniejsze są pieniądze. Liczy się pomysł i chęć jego realizacji. Nam tych chęci nie brakuje. Bardzo się cieszę, że mogłem uczestniczyć w tym I Rodzinnym Maratonie Pływackim i dziękuję wszystkim za świetne przygotowanie oraz przeprowadzenie tej imprezy.

Burmistrz Miasta Włodzimierz Żak uhonorował najlepszych pucharami i dyplomami.

Kategoria Kobiet
I miejsce Nina Cupiał 10km
II miejsce Katarzyna Janocha 5,5km
III miejsce Roksana Skwara 3,2km

Katogoria Mężczyzn
I miejsce Roman Nowak 9.2km
II miejsce Rodosław Haluk 7,5km
III miejsce Michał Pieroń 5,9 km

Najstarszy uczestnik Zbigniew Ginalski 72.lata 5km
Najstarszy uczestnik wśród kobiet Zofia Chwalba 66 lat
Najmłodszy uczestnik Nikodem Szczepańczyk 3latka
Najliczniejsza rodzina Szczepańczyk Renata ,Wojciech,Nikodem Natalia i Jakub

Organizatorzy dziękują sponsorom:V-ce Marszałkowi Województwa Ślaskiego Mariuszowi Kleszczewskiemu ,Radnym Miasta Myszkowa: Halinie Skorek-Kawka,Janowi Kotowiczowi, firmie POLONIA LOGISTYKA oraz Tadeuszowi Garncarzowi. Ratownikom: Łukaszowi Fajerowi i Arturowi Raczkowi oraz wszystkim członkom Stowarzyszenia PODLAS za pomoc w organizacji.

źródło: miastomyszkow.pl/cz.info.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *