Otwarcie ” piłkarskiej wiosny” na Limanowskiego!

Jutro po raz pierwszy tej wiosny na Limanowskiego w meczu oficjalnym zaprezentują się piłkarze Rakowa Częstochowa, którzy w spotkaniu 20.Kolejki będą podejmować drużynę MKS Tura Turek. Nie wiadomo jednak, czy spotkanie się odbędzie.


Wszystko przez obfite opady deszczu ze śniegiem, które nawiedziły Częstochowę w dzień poprzedzający spotkanie. W godzinach popołudniowych główna płyta stadionu Rakowa przypominała bardzo mocno nasiąknietą „gąbkę”. O tym czy sobotnie zawody rzeczywiście się odbędą, zadecydują zapewne delegat PZPN oraz sędzia główny wyznaczony na ten mecz. Będzie nim Pan Tomasz Krawczyk z Piotrkowa Trybunalskiego.

Częstochowianie do jutrzejszego spotkania przygotowywali się tak samo jak do każdego innego meczu. Odbyli w tygodniu kilka treningów. Do składu gospodarzy po „kartkowej absencji” wraca Adrian Pluta, który zajmie miejsce Patryka Nogala. W obozie rywali w przerwie zimowej doszło do prawdziwych zawirowań kadrowych. Klub opuściło aż trzynastu. graczy.

W ich miejsce przyszedł nowi szkoleniowcy, Sławomir Suchomski i Wojciech Wąsikiewicz. Obaj Panowie do klubu sprowadzili dwunastu w tym byłego reprezentanta Polski, Pawła Kaczorowskiego. Piłkarz ten w przeszłości pełnił nawet funkcję kapitana „Biało – czerwonych”.

Drużyna Tura Turek dotychczas przegrała wszystkie dziewięć spotkań wyjazdowych. Na obcych boiskach nie udało się piłkarzom Tura wywieźć choćby jednego punktu! Wydaje się, że taki stan rzeczy to idealna sprawa dla częstochowian. Ale w tym momencie to piłkarze Rakowa mają już praktycznie zapewniony drugoligowy byt, a podopiecznym Sławomira Suchomskiego widmo degradacji coraz bardziej zagląda w oczy.

Dlatego też każdy punkty wywalczony w obecnej rundzie przez piłkarzy Tura może mieć niebagatelne znaczenie w kontekście walki o drugoligowy byt.

Sobotnie spotkanie zapowiada się wręcz pasjonująco! Początek meczu o godzinie 15:00. Bilety w cenach 10 złotych (normalny) oraz 7 złotych (ulgowy) do nabycia w kasach stadionu Rakowa.

Kadra Rakowa na mecz z MKS Turem Turek: Maciej Szramowiat, Mateusz Kos, Piotr Mastalerz, Paweł Kowalczyk, Arkadiusz Hyra, Mateusz Górecki, Adam Łysek, Adrian Pluta, Sławomir Ogłaza, Łukasz Kowalczyk, Paweł Nocuń, Kamil Witczyk, Piotr Ceglarz, Artur Lenartowski, Maciej Gajos, Łukasz Kmieć, Adrian Świerk, Łukasz Brondel.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *