Skoki na inaugurację Koniczyny Cup

W dniu 27 marca 2011 roku rozegrano w Ośrodku Jeździeckim „Koniczyny” w Przymiłowicach k/ Częstochowy zawody towarzyskie w skokach przez przeszkody. Była to pierwsza eliminacja „Koniczyny Jumping Cup”, której finał planowany jest na październik.

Zawodnicy rywalizowali w sześciu konkursach – od 60 cm do klasy N (120 cm). Licznie zgromadzona publiczność (pełne trybuny na 300 widzów) oklaskiwała i mocno kibicowała wszystkim uczestnikom. Dyrektorem zawodów był Maciej Kasprzyk. Sędzią głównym zawodów oraz gospodarzem toru był Leszek Mazurkiewicz.

Sponsorami zawodów byli: Firma Ocean Myjki z Rędzin – www.myjki.com – która ufundowała odkurzacz marki Karcher, sklep jeździecki Ksantos z Częstochowy – który dla wszystkich uczestników przewidział 10% rabat na zakupy oraz ufundował czaprak i drobne upominki. Dla właściciela zwycięskiego konia w klasie N nagrodą było zaproszenie do Teatru im. Adama Mickiewicza – o którym będzie mowa poniżej.

W konkursie 60 cm dokładności bez rozgrywki parkur na czysto i w normie czasu pokonały: Sylwia Nadrowska na Amadzie oraz Karolina Mysłek na Ziutku – reprezentantki „Pegaza” Częstochowa.

W konkursie klasy LL dokładności bez rozgrywki parkur na czysto i normie czasu pokonały: Katarzyna Sucheta i Rosa (Koniczyny Przymiłowice), Agata Recha i Pasat, Agnieszka Michalak i Humor (zawodniczki niezrzeszone) oraz ponownie Sylwia Nadrowska na Amadzie oraz Karolina Mysłek na Ziutku – reprezentantki „Pegaza” Częstochowa.

W konkursie klasy L dokładności z natychmiastową rozgrywką klasą dla siebie była Aleksandra Kwiatkowska (LKJ Ochaby) zwyciężając na klaczy Wenus i zajmując drugie miejsce na ogierze Winer. Trzecie miejsce przypadło Agnieszce Michalak na wałachu Humor, czwarty był Damian Zmorek na siwym Jantarze HS (Ghat Dor). Na miejscu piątym uplasowała się Monika Skwara i Giordina (KJ Zbrosławice).

W konkursie klasy L z oceną stylu zawodnika zwyciężyła ponownie Aleksandra Kwiatkowska na Winerze uzyskując bardzo dobry wynik – 2 punkty karne.

W najwyższych konkursach – klasy P oraz klasy N rozgrywanych na zasadach konkursu zwykłego nie miał sobie równych reprezentant KJ Zbrosławice – Wiktor Larkowski – startujący na dwóch koniach – Lazar oraz Książe Irlandii – zwyciężając i zdobywając nagrodę specjalną – odkurzacz marki Karcher. Magda Gut – właścicielka koni otrzymała zaproszenie dla dwóch osób do teatru im. Adama Mickiewicza na spektakl „Wieczór trzech króli” Williama Shakespeare’a.

Zapraszamy wszystkich na kolejne zawody z cyklu „Koniczyny Jumping Cup” – już pod koniec kwietnia.

Już w najbliższą niedzielę zapraszamy na zawody towarzyskie w ujeżdżeniu. Wciąż przyjmowane są zgłoszenia. Więcej informacji na stronie: www.koniczyny.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *