Skra wygrała mecz kontrolny w Myszkowie.

W rozegranym w sobotę w meczu kontrolnym trzecioligowiec MKS Myszków uległ czwartoligowej Skrze Częstochowa 2:3.

05.03.2011 (sobota) godz. 11:00 Myszków

MKS Myszków-Skra Częstochowa 2:3

Bonczek-k. 23, Prusko 24 – Nabiałek 4, Kozieł, Zioło 63

MKS: Witkowski (46. Gęsikowski)-Zawrzykraj (65. Zdanowski), Buchcik, Zdanowski (45. Maternik), M. Sołtysik-Gradek (75. Baraniewicz), Bonczek, Psonka, Górski (80. Lewicki)-D. Sołtysik (Koncewicz), Prusko

Skra Czestochowa: P. Woldan – K. Gerega (75’ T. Rados), M. Zioło, D. Okpara, P. Mazur – K. Korbel, A. Musiał, T. Rados (60’ D. Krawczyk), D. Nabiałek (60’ S. Gapik) – A. Kozieł (60’ J. Rokosa), J. Rokosa (30’ T. Stefański)

Wynik spotkania otworzył Nabiałek, który po prostopadłym podaniu Musiała strzelając po ziemi pokonał Maksymiliana Witkowskiego. Piłkarze MKS-u jednak realizowani założenia trenera Osyry i przyniosło to dwie bramki. Najpierw Woldan sfaulował w polu karnym Prusko, a skutecznie 11 wykorzystał Bonczek. Ten sam zawodnik minutę później rozpoczął kontrę podał do Grzegorza Górskiego, a ten obsłużył Pruskę, który uderzył z 15 metra. Przy wyniku 2-1 mecz się wyrównał, ale to goście zdołali jeszcze raz umieścić piłkę w bramce strzeżonej przez Witkowskiego. Druga bramka Skry padła po akcji Nabiałka, który dokładnym dośrodkowanie obsłużył Kozła. Gdy niektórzy czekali już na gwizdek sędziego Bonczek wrzucił piłkę za plecy obrońców, lecz piłka po strzale nie znalazła drogi do bramki. W trakcie przerwy szkoleniowiec MKS zdecydował się na dwie zmiany. Druga połowa nie była już tak ciekawa jak pierwsza swoje szansę mięli zarówno piłkarze MKS-u jak i Skry. W 63 min. prowadzenie w tym meczu dał częstochowianom Zioło uderzając z rzutu wolnego z 20 metra po faulu na Rokosie. Gospodarze mogli jeszcze wyrównać po błędzie w obronie Okpary, którego nie wykorzystał Koncewicz. Dwie z trzech bramek jakie stracił MKS padły po indywidualnych błędach.

MKS w przerwie przeżył prawdziwą transfuzję krwi z klubu odeszło lub wkrótce odejdzie 12 zawodników tj. Wilk (kontuzja), Naharnowicz, Jarosz, Trepka, Koniarek, Urbaniak, Tkacz, Żelazny, Zachara, Pasko, Wadas, Bielecki. Ich miejsce ma zająć trzech zawodników związanych z Myszkowem czyli Marcin Maternik, Kacper Lewicki i Gradek oraz Maksymilian Witkowski (Polonia Bytom ME), Tomasz Zdanowski (Orzeł Balin), Arkadiusz Baraniewicz (Stadion Śląski), Grzegorz Górski (GKS Katowice), Koncewicz (Polonia Leszno).

źródło: futboljura.pl