3 Bieg Częstochowski już za nami!

Kwietniowe święto biegowe w Częstochowie miało w tym roku dość niecodzienną oprawę, a to za sprawą silnie wiejącego wiatru. Jednak nie był on w stanie zniechęcić licznie przybyłą rzeszę miłośników biegania jak i wspierających ich kibiców.

Zapraszamy również do galerii gdzie pojawiły się dwie fotorelacje z tego wydarzenia:
Foto Waldemar Deska
Foto Kamila Parkitna

Bez mała ośmiuset osobowa grupa, która wyruszyła na wymagającą trasę mimo wietrznej aury w całości zameldowała się na linii mety. Zwycięzcą trzeciej edycji biegu po fascynującej walce został Radosław Kłeczek (30:55). Pozostałe miejsca na podium zajęli Nduva Boniface Wambua z Kenii (31:01) i Chatkin Dmitri z Rosji (32:42). Wśród pań jako pierwsza na mecie zameldowała się Natallia Chatkina z Białorusi (36:37) wyprzedzając Karoliną Pilarską (38:12) i Ewę Brych-Pająk (38:22). Należy również nadmienić, że w ramach 3 Biegu Częstochowskiego po raz pierwszy zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Budowlanych i Architektów. Zwyciężył je Robert Radzik z czasem 35:14, przed Andrzejem Sewerynem (36:16) i Mariuszem Kmiecikiem (38:40).

Organizatorzy biegu Klub Ludzi Aktywnych Zabiegani Częstochowa dziękują uczestnikom, sponsorom jak i wszystkim tym, którzy bezinteresownie pomagali i wspierali 3 Bieg Częstochowski.