Będzię niespodzianka?

Po niewielkiej przegranej na własnym terenie z Unią Leszno (43:46), zawodników Włókniarza Częstochowa czeka kolejne ciężkie spotkanie w ramach Speedway Ekstraligi. W 2. kolejce tych rozgrywek podopieczni Jarosława Dymka zmierzą się na wyjeździe z Caelum Stalą Gorzów.

Po pierwszej rundzie ciężko wskazać faworyta tego meczu. Na „papierze” lepszy skład wydają się mieć „stalowcy”. Jednak w inauguracji sezonu gorzowianie zdecydowanie gorzej wypadli od swoich jutrzejszych rywali. W Rzeszowie z tamtejszą PGE przegrali niespodziewanie 39:50. Najlepszym jeźdźcem „żółto-niebieskich” był Nicki Pedersen, który zdobył 11 punktów w pięciu startach. Niczego specjalnego nie pokazał Tomasz Gollob. Co prawda wywalczył tyle samo punktów co Duńczyk, ale aktualny mistrz świata odjechał więcej biegów od niego. Zawiódł przede wszystkim Hans Andersen, na swoim koncie zapisał 2 punkty. A jak wiadomo, miał stanowić o sile gorzowian.

Częstochowianie do tego spotkania są bojowo nastawieni – Nie mogę powiedzieć, że ten mecz będzie ciężki. Najpierw musimy tam pojechać i rozegrać to spotkanie. Potem będziemy wiedzieć czy był ciężki, czy też nie. – mówi Grigorij Łaguta – Myślę, że wszyscy weźmiemy się w garść, pokażemy na co nas stać i nie przegramy tego meczu. – dodaje z kolei Artur Czaja.

Motorem napędowym „Lwów” z pewnością będzie wspomniany wcześniej starszy z braci Łagutów – Grigorij. To, że może być w tym sezonie liderem „biało-zielonych” pokazał choćby mecz z Unią Leszno, w którym zgromadził 10 punktów z bonusem. Oprócz niego „pierwsze skrzypce” powinien grać Rafał Szombierski. W spotkaniu z „Bykami” pozytywnie zaskoczył Daniel Nermark. Szwed wywalczył 9 „oczek” i bonusa. Fani z Częstochowy mają nadzieję, że podobnie będzie tym razem. Po nie do końca udanym występie z Lesznem zrehabilitować będzie się chciał Artiom Łaguta. W pojedynku tym Rosjanin słabo wychodził spod taśmy, ale nadrabiał straty na dystansie. Ostatecznie uzbierał 6 „oczek” i dwa bonusy. Z pewnością kibice liczą na udany start Petera Karlssona, który w latach 2008-2009 startował na co dzień w ekipie z Ziemi Lubuskiej.

Czy częstochowianom uda się sprawić miłą niespodziankę swoim fanom? Przekonamy się o tym już w niedzielę. Początek o godzinie 19:00.

Włókniarz Częstochowa:
1. Peter Karlsson
2. Daniel Nermark
3. Artiom Łaguta
4. Grigorij Łaguta
5. Rafał Szombierski
6. Artur Czaja

Caelum Stal Gorzów:
9. Nicki Pedersen
10. Hans Andersen
11. Niels Kristian Iversen
12. Matej Zagar
13. Tomasz Gollob
14. Paweł Zmarzlik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *